T, 31.01.2023

Tartu Kunstimajas avatakse Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitus

Kultuuritoimetus
Tartu Kunstimajas avatakse Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitus «Rutiin või rituaal?».
Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitus «Rutiin või rituaal?». Foto: Tartu Kunstimaja

Alates laupäevast, 27. veebruarist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitus «Rutiin või rituaal?», millel osalevad Karmen Kevvai, Urve Konksi, Meelis Krigul, Signe Krigul, Helemall Maask, Krista Nagel ja Aivar Rumvolt. Kuraatorid on Stella Mõttus, Urve Konksi ja Jane Ansmann. Näitus jääb avatuks 28. märtsini.

Käsitöökeraamika – mõnus ja intiimne, muudab igapäevase koduse rutiini justkui meeliköitvaks rituaaliks. Söömine-joomine on igapäevased tegevused ning iga päev kasutatavad nõud peavad olema käepärased ja nauditavad. Mõtestatud, meile tähtsad ja meie nägu. Samuti on keraamiku tööprotsessis koht nii rutiinil kui rituaalil. Loomisrõõm on disaini lahutamatu osa.

Vähem oluline pole ka see kultuuriruum, kust keraamika on välja kasvanud ja millist visuaalset lugu tarbeesemed meile jutustavad. Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna emeriitprofessor Leo Rohlin on öelnud: «Hea tarbevorm, olgu selleks siis tarbenõu või vaas, väärib samasugust lugupidamist nagu vabakunsti piirimail hõljuv taies. Seninähtu põhjal on just Kagu-Eesti keraamikud suutnud mitte ainult järgida, vaid ka uuendada ning isikupärastada sealset saviesemete valmistamise traditsiooni ning säilitada savi kui materjali võlu.»

Märksõnad
Tagasi üles