T, 26.09.2023

eˉlektron tähistab sünnipäeva kahe festivaliga

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
5HORSES + Hiroaki Umeda "Intentional Particle ONLINE"
5HORSES + Hiroaki Umeda "Intentional Particle ONLINE" Foto: eˉlektron

Voogteater eˉlektron on saanud aastaseks ja avab kevadhooaja «Made in Estonia Maraton» ja «Kõheda vastasmõju festival» sündmustega. Virtuaalse etenduskunsti energiavahetusele annab hoogu juurde ka platvormi edasiarendus, kus osalejad saavad lisaks etenduse nautimisele suhelda ka spetsiaalselt loodud virtuaalses teatrifuajees. 

20. märtsil toimuv lühivormide festival «Made in Estonia Maraton»,  on etenduskunstide pidustus, mis toimub juba aastast 2006 Kanuti Gildi SAALis, kuid esmakordselt voogedastusena elektron.live platvormil. Sel kureerimata festivalil võivad osaleda kõik kunstnikud kuni 7-minutiliste etenduskunstidest inspireeritud etteastetega, mis loodud spetsiaalselt selleks sündmuseks. Kõik etendused, nii nagu päris laval, toimuvad ainult reaalajas publiku vahetu pilgu all. Täpsem info on leitav SIIT.  

1.-4. aprillil toimub juba teistkordselt rahvusvaheline  «Kõheda vastasmõju festival», mis toob vaatajateni lisaks etenduskunstidele ka kontserdid ja installatsioonid. Festival on inspireeritud Albert Einsteini poolt kirjeldatud kõheda vastasmõju fenomenist, milles omavahel valgusaastate kaugusel olevad objektid teineteist mõjutavad vaatamata sellele, kas objektid teineteise olemasolust üldse teadlikud on. 

Omapoolset vastasmõju tunnetust pakuvad: Hiroaki Umeda, Rimini Protokoll, Rourou Ye, Inga Salurand, Liis Vares, Avan Omer, Hendrik Kaljujärv, Mary Notari, 5 Horses, Kannabinõid, Bohdana Korohod, Maria Paiste, Artjom Astrov, +aave+, Samuli Tanner, Asuna, Zahir jt. Täpsem info on leitav SIIT. 

Kõheda vastasmõju festivali toetab Eesti kultuurkapital ja Eesti kultuuriministeerium.

eˉlektron on platvorm, mis keskendub virtuaalse teatrikeskkonna loomisele, et teatrimajadel oleks lisaks traditsioonilisele teatrisaalile ka oma virtuaalsaal voogetenduste, kontserdite, seminaride ja proovide tegemiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles