L, 28.01.2023

Tartu Uus Teater katsetab uut vormi

Kultuuritoimetus
Tartu Uus Teater katsetab uut vormi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitlejad Märt Avandi ja Maarja Mitt-Pichen
Näitlejad Märt Avandi ja Maarja Mitt-Pichen Foto: Gabriela Liivamägi / Tartu Uus Teater

Ivar Põllu hinnatud autorilavastus «Anne lahkub Annelinnast» jõuab piirangute oludes publiku ette video vahendusel ja seda mitte Tartu Uue Teatri lavalt, kuhu see originaalis loodud on, vaid ühest Annelinna korterist. Videoetendus läheb eetrisse 20. märtsil kell 19 Elisa Stage'i platvormilt. Publik oma kodudes saab võimaluse istuda etenduse keskmes ning ise oma vaatepunkt valida.

Nostalgiavabas draamas mängivad Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi. Autor ja lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik on Kristiina Põllu ja valguskunstnik Rene Liivamägi. Lavastus esietendus Tartu Uue Teatris 22. veebruaril 2020. «Anne lahkub Annelinnast» on Eesti teatriauhindade nominent eriauhinna ning dramaturgia kategoorias.

Lavastust tutvustatakse järgmiselt: Igas suuremas linnas on see kuulus betoonpaneelidest magalarajoon, milles asuv korter oli kunagi uue ja parema elu sümbol. Kunagi oli sinna pääsemine samm õnne poole, tänaseks aga ... Ühes sellises paljudest korteritest kohtuvad mees ja naine. Me kõik arvame teadvat, mis saab edasi. Aga mida me üldse teame inimestest enda ümber?

Vaatajate ees on Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi.
Vaatajate ees on Maarja Mitt-Pichen ja Märt Avandi. Foto: Gabriela Liivamägi

Teater annab teada, et 360-kraadine  etendus on kõige paremini vaadeldav tahvelarvutist, kuid hästi sobivad ka arvuti ja telefoniekraan. Võimalusel soovitame kasutada kõrvaklappe. Tegemist on online-etendusega, mis tuleb vaatamisele vaid korra, ilma järelvaatamise võimaluseta.

Märksõnad
Tagasi üles