L, 4.02.2023

Kogo galeriis olevat näitust saab nüüd näha õuest

Kultuuritoimetus
Kogo galeriis olevat näitust saab nüüd näha õuest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Holger Loodus. «Taasluues neid vanu nõlvakuid». Pigmentfoto, 2021
Holger Loodus. «Taasluues neid vanu nõlvakuid». Pigmentfoto, 2021 Foto: Holger Loodus

Seoses kehtestatud piirangutega on ka Tartus asuv kaasaegse kunsti galerii Kogo suletud, kuid nüüd võib näha veebruari alguses avatud Holger Looduse isikunäitust «Taasluues neid vanu nõlvakuid» õuest.

Loodud on audiogiid ja abistav infomaterjal, teosed on vaadeldavad teatribinokli abil, kohapeal on desovahend, ruum on valgustatud, galerii asub tänavakorrusel ning on nurgatagusteta tahukas. Kogo galerii asub Tartus Aparaaditehases, Kastani 42.

Galerii lõi koostöös kunstniku Holger Loodusega audiogiidi (leitav galerii avalehelt), mis avab teoste tausta ja näituse konteksti. Külastaja saab audiogiidi oma telefonist kuulata; ruumis aitab orienteeruda põrandaplaan; audiofailide ja teoste nimed kattuvad. Audiogiidi tekstide autor ja esitaja on kunstnik Holger Loodus.

Näituseruum on valgustatud ööpäevaringselt kolmapäevast pühapäevani. Sel nädalal saab näitust vaadata õuest reedel, laupäeval ja pühapäeval. Iganädalased kahepäevased pausid on vajalikud tehnilistel põhjustel.

Kohapeal on kaks paari teatribinokleid, millega saab vaadelda ka teoste detaile. Külastajatel palume binokkel enne kasutamist desinfitseerida.

Näitust saab õuest vaadata iseseisvalt, galerii töötajaid kohapeal ei ole. Näitus jääb avatuks teadmata ajani.

Holger Looduse isikunäitusel «Taasluues neid vanu nõlvakuid» on kasutatud itaalia luuletaja Dante Alighieri poolt 14. sajandi alguses loodud purgatooriumi mäe motiivi, mida kunstnik oma pilgu läbi kaasajastab. Holger Looduse eesmärgiks on vaadelda, kuidas müstilisest objektist kaob selle moraliseeriv sisu, nii et see muutub kergelt vastuvõetavaks atraktiivseks disainiobjektiks.

Näitus koosneb õlimaalidest, fotodest, projektsioonist ja objektidest. Näitusega kaasneb trükis Holger Looduse poolt koostatud visuaalse materjaliga ning kunstniku, kuraatori ja kirjaniku Tanel Randeri tekstiga.

Märksõnad
Tagasi üles