T, 21.03.2023

Algas mänguasja ideekonkurss «Hariv amps»

Kultuuritoimetus
Algas mänguasja ideekonkurss «Hariv amps»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Plakat

Eesti Lasterikaste Perede Liit otsib ideekonkursiga «Hariv amps» loovaid mänguasja ideid, mis aitaksid lastega peredel restorani või kohvikut külastades kvaliteetselt aega veeta. Konkursi tähtaeg on 30. aprill ning saadetud töödest valib liit välja parimad, mille põhjal loob toidukohtadele üle Eesti mänguasja tegeluskomplektid.

Osalema on oodatud kõik vähemalt 16-aastased Eesti inimesed, olgu selleks disainerid, oma ala professionaalid või antud vanusegruppi mahtuvad kooliõpilased. Ideed valitakse žüriiga koostöös välja kolmes kategoorias, lisaks antakse välja eriauhind ehk rahva lemmik. Konkursi auhinnafond on 1000 eurot, mis jaguneb võrdselt nelja idee vahel.

«Teadlikult pole me seadnud konkursile mingeid piire ning julgustame mõtlema võimalikult loovalt ja kastist välja. Oluline on, et loodav mänguasi või tegevus annaks lastega peredele restorani ja kohvikut külastades lisandväärtust, arendades ühelt poolt kas laste loovust, nutikust või peenmotoorikat ning julgustaks lapsevanemaid jätma nutiseadmed restorani minnes koju,» rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

«Mõistagi saab restorani minemisest hetkel vaid unistada, kuid loodetavasti saavad kõik Eesti toidukohad juba üsna varsti oma uksed taaskord avada. Selleks ajaks peaksid ka tegeluskomplektid valmis olema ning loodame siiralt, et need võetakse hästi vastu nii restoranide kui perede poolt,» lisas Õunap.

Mänguasja ideed valitakse välja kolmes kategoorias, esimene peaks kõnetama eelkooliealist, teine algklassiõpilast ja kolmas põhikooliõpilast. Üks inimene võib konkursile esitada ka rohkem kui ühe töö, kuid iga töö peab olema eraldi vormistatud.

Oma töö tuleb visandada digikujul või A4 formaadis paberile, mida täiendab kaaskiri, mis vastab küsimustele, kuidas mänguasja nimetada, kellele see mõeldud on, mida sellega teha saab ning soovitus, millistest materjalidest võiks mänguasi tehtud olla. Osaleda saab kuni 30. aprillini ning võitjad kuulutatakse välja 3. mail.

Mänguasja ideekonkurss «Hariv amps» on osa Eesti Lasterikaste Perede Liidu «Peresõbraliku toitlustusasutuse märgise» kampaaniast, mille eesmärk on tunnustada peresõbralikke toidukohti Eestis ning väärtustada lastega peresid ühiskonna normaalse osana. Koroonast tingituna on kampaaniat pidanud mitu korda edasi lükkama ning liidu esindajate sõnul loodetakse sellega algust teha suvel, kui nakatumisnäitajad on langenud ohutule tasemele. Algatust toetavad Pere Sihtkapital ja sotsiaalministeerium.

Märksõnad
Tagasi üles