N, 26.05.2022

STL tähistab võimlemisuuendaja Ernst Idla 120. sünniaastapäeva

Kultuuritoimetus
STL tähistab võimlemisuuendaja Ernst Idla 120. sünniaastapäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Processed with VSCO with c3 preset
Processed with VSCO with c3 preset Foto: STL

Sõltumatu Tantsu Lava ja ZUGA Ühendatud Tantsijate loodud «Liikumispausid» on 5–10 minuti pikkused helijuhendid, mis mõeldud õpilastele koolitundide vahele, füüsikaloengu viimasteks minutiteks või päev läbi kestvate veebikonverentside turgutavaks vahepalaks. Liikumispausid kannavad edasi oma aja tuntud suunamudija ja võimlemisuuendaja Ernst Idla mõtteviisi luua sild spordi ja kunsti vahele, kehalise aktiivsuse ja esteetika vahele, rajades sedaviisi uue, eripärase ja kõigile sobiva liikumiskooli.

Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron: «Praegusel ajal, kus nii lastel kui täiskasvanutel tuleb veeta palju aega kodus ning enamasti mõne ekraani taga istudes, siis on lausa hädavajalik, et kasvõi natukenegi end püsti aetakse ja liigutatakse. Sõltumatu Tantsu Lava üheks peamiseks suunaks on pikka aega olnud erinevate liikumise töötubade pakkumine neile, kes soovivad avastada oma liikumise loomingulist potentsiaali või kes otsivad liikumisvõimalusi, kus kõrgus, kaugus ja täpsus pole enam prioriteedid. Peamine, et iga inimene tunneks ennast liikumises vabalt ja meie näeme oma rollina inimeste suunamist ja toetamist vabaks füüsiliseks eneseväljenduseks. Sellest mõttest ja pandeemiast põhjustatud liikumispiirangute olukorda arvesse võttes sündisid kõigile vabaks kasutuseks mõeldud liikumispausid, mis võiksid rikastada meie istuvaid töö- ja koolipäevi arvutite taga.»

Liikumispauside ülesehituses on rakendatud inimese funktsionaalset loomuomast liikumist, pakkudes tavapäraste kükkide ja hüpete asemel loomingulisemat lähenemist liikumiseks ja ärgitades keha kõiki meeli, andes niiviisi energiat järgnevateks töötundideks. Liikumispausid sobivad nii meestele kui naistele, nii lastele kui noortele, nii tipp- kui harrastussportlastele ehk kõigile, kes soovivad end liigutada ning seeläbi tervena hoida.

Liikumispausid on tasuta kättesaadavad STLi kodulehel: https://stl.ee/tootuba/liikumispausid/

Praegu on pakkuda viis erinevat liikumispausi. Uute liikumispauside tekkeks saab annetada endale sobiva summa annetuskeskkonda ja 350 euro täitumisel saame välja töötada uued versioonid.

Kui liikumispausid on ennast ammendanud, saate proovida ZUGA heliliikumise töötubasid, mille kestus on 20 minutit ja mis panevad inimese liikuma juba suuremate kaarte ja rööbaste järgi.

Heliliikumistöötoad leiab siit:

https://stl.ee/tootuba/zuga-helimuramistootuba/

Märksõnad
Tagasi üles