Toimub Noorte Vabamu feministlik lugemisring seksuaalsuse teemal

Kultuuritoimetus
Copy
Natüürmort daami kujuga
Natüürmort daami kujuga Foto: Kelli Valk-Kagovere, 1977. Eesti Kunstimuuseum

Noorte Vabamu egiidi all on Vabamu koos Feministeeriumiga algatanud veebipõhiste lugemisringide sarja 14-19aastastele noortele, kus avastatakse ja arutatakse naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis.

Arutelud toimuvad etteantud soovitusliku kirjanduse põhjal.  Laupäeval, 17. aprillil kell 14 kohtutakse, et arutleda seksuaalsuse teemal.

«Arutelu aluseks oleme valinud Heather Corinna artikli «Häbitu ettepanek», mis tõstatab mitmeid vastuolulisi küsimusi esimese vahekorra kohta. Artikkel kutsub lugejat üles märkama, mida erinevate sugude puhul seksuaalsuse kohta eeldatakse ja kujutama ette vahekorda võrdsete partnerite vahel. Autor pigem püstitab küsimusi kui jagab vastuseid, seega jätab ruumi kriitiliseks aruteluks,» selgitas arutelu sisu Vabamu näituste juht Piret Karro.

Vestluses osaleb seksuaaltervise ja -hariduse ekspert Kristina Birk-Vellemaa, kes on valmis vastama tekkinud küsimustele. Lugemisringi juhendab Kadri-Mai Kuldkepp Feministeeriumist.

Lugemisringid toimuvad Zoomis ning osalemiseks saab end kirja panna siin.

Tagasi üles