N, 1.12.2022

Galerii ⟩ Algasid «Klassikokkutuleku» tegijate uue mängufilmi «Jahihooaeg» võtted

Kultuuritoimetus
Algasid «Klassikokkutuleku» tegijate uue mängufilmi «Jahihooaeg» võtted
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Sel nädalal said hoo sisse uue hittkomöödia «Jahihooaeg» võtted. Tegu on Taanis vaatajarekordeid purustanud komöödia eestindatud versiooniga, mille taga on ülipopulaarse «Klassikokkutuleku» tegijad.

«Jahihooaeg» on ajastule kohaselt tugevate ja sarmikate naispeategelastega, lugu pakatab särtsakaist seiklustest ja teravast huumorist. Filmi peategelasteks on kolm kodumaist tippnäitlejat Harriet Toompere, Mirtel Pohla ja Grete Kuld. 

Eluga puntrasse jooksnud Eva, kelle rollis astub üles Harriet Toompere on hiljuti lahutanud ja kardab nüüd kaotada nii oma poja kui ka sõbranna Marleeni (Mirtel Pohla) eksmehe (Hendrik Sal-Saller) uuele ja nooremale kallimale Isabelile (Grete Kuld). Et oma positsioonid tagasi võita, läheb Eva koos sõbranna Marleeni ja oma särava rivaali Isabeliga road-tripile, mis viib naised kokku ülikoomiliste äpardustega, veelgi koomilisemate tülidega, päris tõelise jahipidamisega ja eelkõige iseendaga, et keset jõulusaginat mõista, mis ikkagi elus kõige olulisem on. 

Lisaks eelpool mainitud näitlejatele teevad filmis kaasa mitmed tuntud tegijad: Jan Uuspõld, Priit Loog, Harry Kõrvits, Indrek Taalmaa, Andrus Eelmäe, Kaire Vilgats, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Haide Männamäe, Kristo Toots, Jürgen Pärnsalu, Marko Mäesaar, Andrus Eelmäe, jpt.

Filmi võtteperiood algab saginat täis Tallinnas, liigub sealt edasi kaunile Laulasmaale ja naiste seiklus kulmineerub viimaks Pärnus ja Pärnumaal, kus ootavad tuttav mererand ja armsad linnavaated.

«Jahihooaja» originaalstsenaariumi autorid on Claudia Boderke ja Lars Mering, eestikeelse adaptsiooni on loonud stsenarist Martin Algus ja filmi režissööriks-operaatoriks on Ergo Kuld. Filmi produtseerivad koostöös Kassikuld OÜ'ga Kristian Taska (Taska Film), Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions). Filmi heliloojaks on Koit Toome. 

Eelnevalt on sama meeskonna poolt jõudnud kinolinale Oskar Lutsu film «Talve» ja peagi näeb ilmavalgust samuti Lutsu ainetel vändatud film «Soo». 

Filmi toetavad Pärnu linn, Laulasmaa LaSpa, Postimees, Kanal2, Apollo TV, Karupoeg Puhh mänguasjapood, G.H. Mumm, Põhjala, Reval Café, Auto Bon, Motohobi, Jahipaun ja Apotheka.

«Jahihooaeg» jõuab kinodesse 2021. aasta detsembris. 

Märksõnad
Tagasi üles