Vabamu kogub pilte taasiseseisvunud Eesti pidudest ja tähistamistest

Copy
Foto: Vabamu

Tänavu augustis möödub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu plaanib rändnäitust, mille tarvis kogutakse inimestelt fotosid taasiseseisvumisaja rõõmsatest hetkedest.  

Vabamu tegevjuhi Keiu Telve sõnul väärivad 30 aasta jooksul peetud tähistamised ja traditsioonid säilitamist ka järeltulevatele põlvedele. «Üks foto räägib rohkem kui 1000 sõna ja just fotode kaudu saame järgmistele põlvedele anda edasi teadmisi ja tunnetust esimeste taasiseseisvumisaastate elust ja kommetest, ühistest rõõmuhetkedest ning jagatud emotsioonidest,» ütles Telve.

Aktsioonist võivad osa võtta kõik huvilised ning oodatud on fotod erinevatest sündmustest viimase 30 aasta jooksul.   

Muuseum ootab jäädvustusi perepidudest, katsikutest, kogukonnaga koos tähistatud jaanipäevadest, aastavahetustest, pulmadest, juubelitest, külapäevadest, koolilõpetamistest, rebaste ristimistest, riigipühade tähistamisest ja kõigest muust sarnasest. «Kogutud fotodest tehakse valik ning neid näidatakse Vabamu suvisel rändnäitusel, mis hakkab külastama Eestimaa erinevaid paiku. Pärast rändnäituse lõppu talletatakse saadetud fotod Vabamu kogudes,» täpsustas tegevjuht. 

Rändnäitus «Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust» külastab Eestis 15 sihtkohta. Näitust saab näha ka Paides toimuval arvamusfestivalil ja Avinurme tünnilaadal. Täpne näituse kulgemise graafik selgub kevade jooksul.  

Kogumisaktsioonis osalemiseks tuleb saata foto digitaalsel kujul Vabamu e-postile info@vabamu.ee ning juurde palutakse lisada ka sündmuse kirjeldus ning pildistamise aeg ja koht. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles