E, 30.01.2023

EKKMis avatakse külastajatele tsoonid, kuhu tavapäraselt ligi ei pääse

Kultuuritoimetus
EKKMis avatakse külastajatele tsoonid, kuhu tavapäraselt ligi ei pääse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) Põhja pst 35
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) Põhja pst 35 Foto: Eero Vabamägi

EKKMi näitusemaja muutub ajutiselt kunstiteoste hoidlaks, mida saab külastada vaid juhitud ekskursioonil. Reskriptitud EKKMi kogude külastused kestavad 4. maist kuni 16. maini.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) 2021. aasta avaprojekti «Reskriptitud EKKMi kogude külastus» raames muutub näitusemaja hoidlaks ning ringkäike EKKMi kunstikollektsiooni juhatab produktsiooniplatvorm Reskript (Maarin Mürk ja Henri Hütt).

EKKM on kunstiasutus, mis, võtnud omale muuseumi nime, tegeleb pidevalt ka selle nime taga asuva institutsiooni taas- ja ümbermõtestamisega. Nagu muuseumile kohane, omab EKKM kunstiteoste kogu, mis on olnud osa EKKMi tegevusest juba 2007. aastast saadik.

Reskript on EKKMi kutsel viinud läbi kogude inventuuri, otsinud ladudest ja garaažidest välja nii teoseid kui säilmeid, kogunud kokku seotud legendid ja uurinud, mida EKKMi kogu erinevate osapoolte jaoks üldse tähendab. Selle uurimistöö tagajärjeks on senise kogude jaotuse («tehingud», «annetused», «deponeeringud») ümbertegemine, mitmete uute kogude algatamise ja tulevikku suunatud kogumispoliitika põhimõtete väljapakkumine. Oma sõna ütlevad ringkäigu jooksul kogude teemal sekka ka EKKMi juhatus, tegevtiim ning kunstnikud, kelle teosed kogudes on. 

Näitusemajast saab kaheks nädalaks täiemahuline koguhoidla. Ekskursioonidel avatakse külastajatele tsoonid, kuhu tavapäraselt ligi ei pääse, osalejatele usaldatakse infot, mida kuskil kirjas ei ole, tutvutakse teostega, millest paljusid ei ole publikule aastaid näidatud ning arutatakse koos, mida tähendab EKKMi mäng muuseumiks olemisega.

EKKMi kogude külastamine toimub ainult giidiga juhitud ekskursiooni käigus eelregistreerimisega. Ekskursioonid toimuvad erinevatel aegadel ning igal ekskursioonil on erinev giid. Ühel ekskursioonil saab osaleda limiteeritud arv inimesi, tagatud on hajutumine, maskide nõue ning desomine. Tuuri kestus on 1,5 tundi.

Ekskursioonide ajakava ja registreerimine: fienta.com/et/s/reskript-ekkm

Ekskursioonist valmib videoteos, mille esitlus toimub projekti pidulikul lõpetamisel 16. mail EKKMi hoovis. Videoteose autorid on Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk.

Projektist jääb järele vihik, mis sisaldab reskripteeritud kogude tutvustust ning EKKMi juhatuse, tegevtiimi ning kogus leiduvate teoste autorite mõtteid EKKMi kogu teemadel. 

Autorid ja ekskursioonijuhid: Henri Hütt ja Maarin Mürk

Graafiline disain: Jaan Evart

Hoidla korrastamine ja teoste paigutus: Johannes Säre

Video: Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk

Projektijuht: Evelyn Raudsepp

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL

Reskript on kultuurielu rituaale ja korduma kippuvaid mustreid nihestav produktsiooniplatvorm, mis alates 2019 tegutseb Kanuti Gildi SAALi egiidi all.

Rohkem infot leiad siit

Et hoida end jooksvalt kursis EKKMi tegevusega, soovitame jälgida EKKMi Facebooki lehte või liituda EKKMi meililistiga nende kodulehel

Märksõnad
Tagasi üles