Moskvas avatakse näitus «Ma armastan sind, Georg Ots»

Copy
Foto: Eesti Ajaloomuuseum

30. aprillil avatakse Moskvas Fjodor Šaljapini majamuuseumis Eesti Ajaloomuuseumi ning Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus «Ma armastan sind, Georg Ots».

Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa (1920-1975) anne võitis miljonite inimeste südame. Eestis hinnati teda kõrgelt, Venemaal ja Soomes võib öelda, et lausa jumaldati. Otsa kuulnud või näinud inimesed - olgu see siis raadios või televisioonis, ooperiteatrites või filmides - kinnitavad üksmeelselt, et Georg Otsast sai legend juba tema eluajal. Tema annet, erakordset musikaalsust ja sügavat inimlikkust mitmekesistes rollides ja tema elus mäletatakse siiani.

Näitust täiendavad esemed Venemaa riikliku muusikamuuseumi kogudest, mille hulgas haruldased plakatid aastatest 1951–1972. Eksponeeritakse nii Estonia teatri, kui ka Leningradi riikliku akadeemilise väikese ooperi- ja balletiteatri plakateid. Viimases on Ots laulnud mitmeid ooperirolle.

Ajaloomuuseumi juhi Peeter Maueri sõnul on siiras rõõm tõdeda, et ooperilauljat hinnatakse jätkuvalt ka Venemaal. «Loodame, et meie kuraatorite ülevaade Otsa elust ja loomingust pakub inspireerivat külastuselamust ka Moskva muusikasõpradele.»

Näituse kuraatorid Annely Kaldoja, Mari-Leen Tammela ja Marika Palu olid autoriteks ka 2019/2020 Suurgildi hoones avatud Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud samanimelisele näitusele. Selle põhjal valmis Moskvasse jõudnud väiksemas formaadis näitus.

Näitus «Ma armastan sind, Georg Ots» jääb Venemaa Riikliku Muusikamuuseumi filiaalis Fjodor Šaljapnini majamuuseumis avatuks 8. juulini.

Tagasi üles