ERMis avati Margus Meinarti maalinäitus

Kultuuritoimetus
Copy
Margus Meinarti maal
Margus Meinarti maal Foto: Repro

Eesti Rahva Muuseum avas uksed täna, 5. mail kell 10. Muuseum on avatud tavapäraselt ehk kolmapäevast pühapäevani kell 10–18. Avatud on nii näitused, pood kui välikohvik. Samuti ootavad külastajaid uurimissaal, raamatukogu ja rahvakultuuri keskus.

ERMi kohvik Pööriöö on avatud B-sissepääsu juures ning toitu saab nii kaasa tellida kui süüa väliterrassil. Kõik kunstisõbrad saavad nautida aga kohvikus avatud Margus Meinarti maalinäitust.

Täpselt kaks aastat tagasi sai ERMi kohvikus Pööriöö vaadata Imat Suumanni maale, mis kujutasid Tartu linna. Margus Meinarti näituse «Olematu linn» vaated on hoopis teist laadi – värvierksamad, liikuvamad, heas mõttes pealetükkivamad. Kuid meloodia on sama. Hoolimata kunstnike erinevast käekirjast kannavad mõlemad tartuliku maalikoolkonna vaimu – vaimu, mis jumaldab värvi.

«Nõnda kui muusikast, on ka maalimisest raske rääkida,» ütleb Margus Meinart. «Võrdleksin värve helidega. Värvi- ja helielamus tungib meisse, ilma et seda tõlgendaksime või mõistusega vahendaksime. See on üks võimalus»

Margus Meinart (51) on peamise maaliõpetuse saanud Konrad Mägi Ateljees Kaja Kärneri, Heldur Viirese ja Lembit Saartsi käe all. See oli range kool, mis muutis kõik õpilased ühesuguseks, ent andis suurepärase pallasliku maalikooli põhja. Üksnes andekamad on osanud sellega edasi minna ja oma isikupärase käekirja kujundada. Margus on osanud. Rõõm on tõdeda, et tänavusest aastast alates on ta Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna juhataja.

Kohvikusse Pööriöö pääseb kas läbi maja, väisates püsinäitust «Kohtumised», või otse B-parklast. Püsinäitus «Kohtumised» on kuni 27. juunini külastamiseks tasuta piletiga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles