L, 10.12.2022

Vanemuise virtuaalne esietendus toimub sel laupäeval

Kultuuritoimetus
Vanemuise virtuaalne esietendus toimub sel laupäeval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanemuise teatri balletiõhtu «Metamorfoosid».
Vanemuise teatri balletiõhtu «Metamorfoosid». Foto: Gabriela Urm

Sel laupäeval, 15. mail kell 19 esietendub virtuaalselt Elisa Stage’i vahendusel Vanemuise teatri balletiõhtu «Metamorfoosid».

Heitlikul ajal leevendab teatrinälga tehnoloogia – esmakordselt Eestis saab teoks virtuaalne esietendus ning esmakordselt saab Elisa Stage’i vahendusel nautida tantsulavastust.

Vaatajatel on võimalus kaasa mõelda igavikulistel, aga ka tänapäeval väga olulistel teemadel. Miks me kõik nii erinevad oleme? Oleme me üldse oma valikutes vabad? Kas küsimused, mis meid siin ja praegu painavad, on saatnud inimkonda aegade algusest saadik või muutuvad need ajas? Üks on kindel: inimese vaim ei väsi vastuseid otsimast.

Balletiõhtu «Metamorfoosid» koondab endasse kolme andeka noore koreograafi eriilmelised mõttemaailmad. Vanemuise teatri korraldatud noorte koreograafide konkursi 2018. aastal võitnud Jack Traylen, stepptantsust inspireeritud Matthew James Jordan ning Eesti Teatriauhindade mitmekordne laureaat Jevgeni Grib painutavad traditsioonilist balletižanri läbi neile omase kehakeele. Kokku saavad kaasaeg, kitš ja klassika – igale vaatajale oma.

«Rhythm & Flair» /«Rütm ja Sära» lavastaja Matthew Jordan (Vanemuise teater) kommenteerib tema lavastatud lühiballetti järgmiselt: «Lavastuse idee tuleb muusikast. Kui mõelda balletile, siis mõeldakse enamasti klassikalisele muusikale; kui flamenkole, siis hispaania muusikale; kui stepptantsule, siis svingile või džässile. Seda mõttemustrit ma tahangi muuta.»

Märksõnad
Tagasi üles