N, 8.06.2023

Tartus esietendub Jaanika Tammaru rännaklavastus «Läbi linna Karlova»

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Tännaklavastuse «Läbi linna Karlova» trupp.
Tännaklavastuse «Läbi linna Karlova» trupp. Foto: Martin Sookael

Kogukonnafestivalil «Läbi linna» esietendub 1. juunil kell 20 Jaanika Tammaru rännaklavastus «Läbi linna Karlova». Järgmised etendused toimuvad 2.–6. juunil.

«Läbi linna Karlova» on füüsilis-visuaalne rännak Karlova tänavatel inspireeritud Karlova linnajaost, sealsetest kassidest ja kohalikest. «Kogutud lood, kogetud ruum, katused, kuurid, kassid, tänavanurgad ja väikesed põnevad kõrvalrajad Karlovas, see kõik on mind inspireerinud koos oma lavastusmeeskonnaga seda lugu looma. Oleme kogunud pikka aega lugusid Karlovast ja karlovlastest ning nüüd põiminud kogutu tervikuks. Rännaklavastuses on kolm Karlova linnajao trajektoori, kuhu kutsume publikut kaasa rändama. Läbi tänavate, näitlejate ja linna korraldame argiseid imesid, kus kohtuvad ulakus, ajalugu ja poeesia,» innustab seiklusest Tartu armastatud linnajaos osa saama lavastaja Jaanika Tammaru.

Lavastaja Jaanika Tammaru, lavastaja assistent Merylin Elge, dramaturg Kaija M Kalvet, kunstnik Inga Vares, valguskunstnik Karolin Tamm, helikunstnik Kaarel Kuusk, mängivad Liisu Krass, Kaija M Kalvet, Agur Seim, Laura Niils, Siim Angerpikk, Karl Edgar Tammi, Karlova tänavad ja paljud teised.

Festival «Läbi linna» toimub Karlovas 1.–6. juunil. Festivali jooksul saab joonistada tänavale, maiustada kodukohvikutes, vaadata kunsti, kuulata spontaanseid kontserte ja vaadata etteasteid, õppida ja õpetada ning veel palju muud. Jätkuvalt on kõik karlovlased oodatud oma etteastetega osalema. Esitada võib nii luuletusi, laule, muusikapalu, võib ka terveid romaane ette lugeda, ootame ka õpetama kõiksugu tarkusi - kuidas peab õigesti kartulit koorima või kuidas ehitada tooli, linnumaja või heegeldada pitsi. Ootame tänavanurkadele lugusid jutustama, tutvustama iidseid või uudseid mänge, joogavõimalusi välitingimustes ja kõike muud, mis üldse pähe võib tulla.

Osalemissoovist tuleks märku anda hiljemalt 23. maiks aadressil labilinna@gmail.com.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles