Ilmunud on Rein Raua ajalooline romaan «Päikesekiri»

Kultuuritoimetus
Copy
Rein Raud, «Päikesekiri».
Rein Raud, «Päikesekiri». Foto: Raamat

Rein Raua kümnenda romaani tegevus toimub põhiosas aastatel 1919-1924 ning koondub kahe pealiini ümber. Üks neist räägib Eesti jõunaisest Lily Ojamaast, kelle tegelaskuju on osaliselt inspireeritud eesti päritolu sumō-maadleja Anette Buschi elust.

Lily on koos tsirkusetrupiga ringreisil mööda Tsaari-Venemaad, kuid revolutsioon paiskab riigi kaosesse ning kodusõja keerises on ta sunnitud põgenema kõigepealt Hiinasse ja hiljem edasi Jaapanisse. Samal ajal alustab sealt vastassuunas kulgevat teekonda harrastuslingvist Nitta Tsuneo, auväärse samurai-suguvõsa järeltulija ja shintō preestri poeg, kes ametlikult siirdub Venemaale otsima sõjas kaduma läinud venna hauda, aga tegelikult tahab lahendada saladust, mis viib teda veel palju kaugemale…

Ajaloolise romaani tegevus ulatub Euraasia mõlemasse otsa ja põimib omavahel nii üksikute inimeste kui tervete rahvaste saatusi, lugejal tuleb kohtuda väga erinevate tegelastega Vene pagulasaristokraatidest revolutsiooniliste madrusteni ning Jaapani yakuza’st Eesti Vabariigi kaitsepolitseini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles