L, 30.09.2023

Synopsise uut singlit ioniseerivad analoog-süntesaatorite helid

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Foto: Kaur Garšnek

Täpselt 35 aastat tagasi – maikuus 1986 – ilmus firmalt Melodija proge-ansambli Synopsis vinüülplaat. See sai toonases Nõukogude Liidus ootamatult nii populaarseks, et muutus müügiartikliks koguni Venemaa väikelinnade kaubamajades.

Albumi muusika põhiautoriteks olid Igor Garšnek ja Nevil Blumberg. Tähtpäeva tähistamiseks on debüütalbumi muusika tehtud nüüd kättesaadavaks kõigil peamistel voogedastusplatvormidel (Spotify, iTunes, Deezer, Tidal jne), lisaks ripub see Soundcloudis ja Bandcampis.

Synopsise nime alt ilmunud ja mainitud keskkondadesse suure kaarega heidetud ka värske sündimuusika singel «Plasma 1», mille autoriks on Igor Garšnek.

Füüsikas tähendab plasma tugevalt ioniseeritud keskkonda, astrofüüsikas tähtede sisemuses ülikõrgete temperatuuride puhul ka mateeria nn neljandat olekut. «Plasma 1» muusikat ioniseerivad aga analoog-süntesaatorite kõlad, mis moodustavad ambient-stiilis muusikalise atmosfääri kihistusi ja ettearvamatult liikuvaid kõlapööriseid.

Mõneti sarnaselt ansambel Data viimasele singlile «Dr. Frankenstein» (2018) kujutab praegune Synopsise produktsioonimeeskond endast isa ja poja, Igor ja Kaur Garšneki muusikalist loomeüksust.

Kompositsioon, seaded ja klahvpillid: Igor Garšnek

Mix: Kaur Garšnek, Igor Garšnek

Produktsioon, master, kujundus: Kaur Garšnek

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles