E, 28.11.2022

Festival Võnge toob juuli algul kokku kuumad nimed Eestist ja välismaalt

Kultuuritoimetus
Festival Võnge toob juuli algul kokku kuumad nimed Eestist ja välismaalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu ära jäänud Võnget asendas Linnavõnge, mis toimus augustis Tallinna klubis Laev.
Mullu ära jäänud Võnget asendas Linnavõnge, mis toimus augustis Tallinna klubis Laev. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Rändav kultuurifestival Võnge toimub sel suvel 2. ja 3. juulil Tõrva vallas Sooglemäel, tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukohas. Artistidest on üles astumas Lexsoul Dancemachine, Rita Ray, Lenna, Puuluup ja Erki Pärnoja ning põnevaid artiste mujal maailmast, sealhulgas L’Impératrice ja S+C+A+R+R Prantsusmaalt, The Mauskovic Dance Band Hollandist, Coops Suurbritanniast, Jay-Jay Johanson Rootsist ja Jesse Markin Soomest.

«Enamuse Euroopa festivalikorraldajate mõtted on täna juba järgmises suves. On äärmiselt hea meel, et tänu meie formaadile, mastaabile ja paindlikkusele saame olla üks esimesi festivale, mis juba juuli algul nii kireva ja mõnusa rahvusvahelise esinejate nimistu suudab kokku tuua,» on Võnke peakorraldaja Tarmo Sikk elevil.

Eesti ainus rändav kultuurifestival ja Kultuuri Tegu 2019 nominent Võnge toimub suvefestivalina seitsmendat korda. Nagu ikka, tutvustatakse külastajatele ka uut toimumispaika. Tänavu on selleks tulevase Mulgi Elamuskeskuse asukoht, Sooglemäe suurtalu Ala külas Tõrva vallas.

«Tegemist on kohaga, kuhu kerkib tulevaks aastaks Mulgimaa pärandit ja kaasaegset innovatsiooni ühendav Mulgi Elamuskeskus, millest saab Lõuna-Eesti üks olulisemaid tõmbenumbreid. Pakkumine pidada festival Tõrva vallas tuli kohalikult vallavalitsuselt, kuna Võnkes nähakse olulist tõuget piirkonna tutvustamisel ja turismielu edendamisel ning suurepärast võimalust eeltutvustada loodavat Mulgi Elamuskeskust avalikkusele,» avab Sikk toimumiskoha valiku tagamaid.

Ühtekokku astub Võnkel kahe pika päeva jooksul üles 30 esinejat kahel suurel ning mitmel pisemal pop-up laval: Di Bosco, L’Impératrice ja S+C+A+R+R Prantsusmaalt, The Mauskovic Dance Band Hollandist, Coops Suurbritanniast, Jay-Jay Johanson Rootsist, Jesse Markin Soomest, Elizabete Balčus, Reinis Jaunais ja Toms Grēviņš Lätist ning Eesti artistidest Catapulta, Egert Milder, Ellip, Erki Pärnoja, I Wear* Experiment, Jarek Kasar, Kreatiivmootor, Kukerpillid, Lenna, Lexsoul Dancemachine, Manna, Mari Jürjens, Pluuto, Puuluup, Riffarrica, Rita Ray, Sammalhabe, Seltskond Pargis, Worn Öut ja YE.

Reisipiirangute ja muude viirusest tulenevate tõrgete tõttu ei saa festivalil paraku esineda varasemalt välja kuulutatud Kakkmaddafakka, Tora, Hang Massive ja Carnival Youth.

Festivalil saab osaleda vastavalt valitsuse ja Terviseameti sätestatud piirangutele ja tingimustele.

Märksõnad
Tagasi üles