K, 30.11.2022

Tallinna Linnateatri uued juhid astusid ametisse

Kultuuritoimetus
Tallinna Linnateatri uued juhid astusid ametisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Linnateatri peanäitejuht Uku Uusberg ja direktor Mihkel Kübar.
Tallinna Linnateatri peanäitejuht Uku Uusberg ja direktor Mihkel Kübar. Foto: Siim Vahur

Täna, 21. juunil asusid ametlikult tööle Linnateatri uus peanäitejuht Uku Uusberg ja direktor Mihkel Kübar. Uue ametiaja algust tähistati sümboolse ringkäiguga Laia tänava hoonetekompleksis, et vaadata üle Linnateatri tuleviku hetkeseis.

Uku Uusberg lõpetas 2008. aastal EMTA lavakunstikooli XXIV lennu ja suundus seejärel tööle Eesti Draamateatrisse, esialgu näitlejana ja 2012. aastast lavastajana. Senise teatrikarjääri jooksul on tema nimel juba ligi kakskümmend lavastust ja kolmkümmend teatrirolli.

Mihkel Kübar on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna 2007. aastal. Aastatel 2009–2013 oli ta Jõgeva linnavalitsuse abilinnapea ja 2013. aastal töötas linnapea ametikohal. 2014. aastast on Kübar juhtinud Eesti suurima hea muusika festivali Intsikurmu Festivali korraldamise protsessi. Viimased kaks aastat töötas Mihkel Kübar Tallinna Salme Kultuurikeskuse direktorina ning selle haldusalas oleva rahvamaja juhina.

Uusbergi ja Kübara ühtse tandemi aluseks on aastatepikkune tutvus ja sõprus, mis sai alguse ühisest koolitest Raplast, kus osaleti koos nii laulukooris kui näiteringis.

Märksõnad
Tagasi üles