Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Etenduskunstnik Kuuspu munad on püsivad

Hetk Keithy Kuuspu lavastusest «Läbi kukkumine» FOTO: Alan Proosa

Keithy Kuuspu on etenduskunstnik, kes on omandanud ­bakalaureusekraadi Tallinna ­Ülikoolis tantsukunsti erialal. Praegu töötab ta Tallinna Ülikooli ­Balti ­filmi, meedia ja kunstide instituudis projektijuhina ning sügisel loodab alustada õpinguid Eesti Kunstiakadeemias. Sõltumatu Tantsu Laval esietendunud lavastus «Läbi kukkumine» on ­Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Jüri Naela kureeritud magistriõppe lõpulavastus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Magistriprogramm on üles ehitatud ingliskeelsena, kuna enamik õppejõude on kuulsad külalised Euroopast. Sellest keskkonnast tingituna on ­lavastusel ka kaks pealkirja. ­Eestikeelne on «Läbi kukkumine», mis ­paneb lootma põnevat ebaõnnestumist, mille käigus kukutakse ­millestki läbi.

Ingliskeelne on aga «False Falling» ehk vale või valelik langemine, tegelikult vist ikkagi tõusmine. Nii nagu lavastuse pealkirjad, kannab ka lavastus endas tohutult palju tähendusi. Ühe sõnaga öeldes on tegemist voogteatriga, mis aga ei vooga netis, vaid reaalselt üle kahe tunni vaatajate silme ees.

Tagasi üles
Back