R, 2.06.2023

«Disco Elysiumi» loojad räägivad videomängu sünnist

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Surmadisko. Kurnavale tööpäevale järgneb painajaid täis öö. «Disco Elysium».
Surmadisko. Kurnavale tööpäevale järgneb painajaid täis öö. «Disco Elysium». Foto: Kuvatõmmis

Mängude arendajad Ott Madis Ozolit ja Jaagup Irve on populaarse ning maailmas tunnustust kogunud Eesti videomängu «Disco Elysium» loojad. Rahvusraamatukogu ja videomängude muuseumi LVLup! koostöös toimuval videoarutelul räägivad nad täna, kuidas valmib videomäng ning mida või keda on tarvis eduka mängu loomiseks.

Ott Madis Ozolit murdis end mängutööstuse uksest sisse juba noores eas ja on töötanud Ubisoftile, tegelenud mängudega «Heroes of Might and Magic», «Tropico» ja muidugi «Disco Elysium». Tema kõige värskem mäng on «Death and Taxes». Jaagup Irve vältis mängude loomist ülikoolis õpetamise abil, kuni sattus tegelema mänguga «Disco Elysium». Praegu osaleb ta ühe väljakuulutamata hübriidrollimängu loomisel.

Videoarutelu «Kuidas sünnib videomäng?» toimub täna, 28. juunil algusega kell 17.30 rahvusraamatukogu Youtube»i kanalil. Arutelu kuulub videomängude näituse «Tee parem midagi kasulikku!» lisaprogrammi, mille eelmised veebiüritused leiab rahvusraamatukogu Youtube«i kanalist.

Rahvusraamatukogu 5. korrusel asuval näitusel saab näha ja katsuda kõige olulisemaid mängusüsteeme, mis on kujundanud videomängude tööstust tervikuna ja kohalikku ettekujutust mängumaailmast. Koostöös videomängude muuseumiga LVLup! loodud mängutoas ootavad huvilisi unikaalsed elektroonikaseadmed, retrokonsoolid ja nostalgilised videomängud alates 1970. aastast: «Mario Bros.», «Street Fighter II», «Brick Game», «Flipper», «Pac-Man», «Road Race», «Circus», «Sonic the Hedgehog», «Tale spin».

Videomänge saab mängida tasuta raamatukogu lahtiolekuaegadel. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles