Padise kloostrist saab uus suvine kontserdipaik

Kultuuritoimetus
Copy
Valter Soosalu
Valter Soosalu Foto: Eesti Kontsert

9.–11. juulini toimuv Eesti Kontserdi uus suvefestival O/Padise algab kloostrimüüride vahel Iisraeli Barrocade kontserdiga ning lõppeb vanamuusikat ja rokki ristava suurprojektiga «RockBarock» multitalent Valter Soosaluga eesotsas.

Põhja-Euroopa ainus tervikuna säilinud tsistertslaste klooster Padisel on pärast põhjalikku restaureerimist veel avastamata põnev kontserdipaik. Et tutvustada paiga võlu ka kaugematele muusikasõpradele, liitsid Eesti Kontsert, Padise klooster ja mõis oma jõud – eeloleval nädalavahetusel täitub Padise kauni ja eriilmelise muusikaga ning peetakse muhedat laata.

Festival algab 9. juulil kell 19 Iisraeli ühe väljapaistvama barokkorkestri Barrocade kontserdiga, solist on metsosopran Maya Amir ning dirigeerib Andres Mustonen. Ansambli liikmed on õppinud Euroopa parimates muusikaõppeasutustes ning mängivad ajalooliste instrumentide täpsetel koopiapillidel.

Samal õhtul kell 21 on Padise mõisas publiku ees akordionist Tuulikki Bartosik ning Duo Telluur koosseisus Heli Ernits (inglissarv/oboe) ja Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr). Kavas on muusikat Bartosiku albumitelt «Storied Sounds» ja «Torm veeklaasis» ning Duo Telluuri albumilt «Õhtumosaiik».

Laupäeval, 10. juulil kell 19 esineb kloostris tandem Heigo Rosin – Tanel Eiko Novikov, täites kahe marimba ja vibrafoni abil kiriku imelise kõlaruumiga, Bachist Nathan Daughtreyni.

Õhtu lõpetab kell 21 Mari Kalkuni soolokontsert, mis on ühtaegu ehe ja isiklik, peegeldades aastaaegade rütme ja kutsudes kaasa ümisema.

Pühapäeval kell 16 jõuab publiku ette «RockBarock», kontsert, mida oodati juba mais, kuid mis pidi siis piirangutele alla vanduma. Kontserdilaval kohtuvad vanamuusika- ja rokkmuusikaspetsialistid, et leida kahe esmapilgul teineteisest nii kauge maailma ühisosa. Kontserdi vokalist on Valter Soosalu, kes suudab esitada nii Händelit kui ka Genesist võrdselt vaimustavalt.

Koos festivaliga toimub Padisel laat, kust ei puudu kohalikud maitsed, käsitöö, keraamika, õpitoad, mesilaste vaatlustaru, keskajalaager, muusikud, ponisõit ja palju muud. Laata peetakse Padise kloostri vahetus läheduses 10. ja 11. juulil kella 11–16.

Laupäeval, 10. juulil kell 14.30 näeb küla vahel haruldasi motouunikume. 

Festival O/Padise on muusikaline eellugu järgmisel suvel sealsamas toimuvale rahvusvahelisele festivalile.

Tagasi üles