Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartuff avab filmikriitika suvekooli

Tartuffi avaüritus 2018. aastal. FOTO: Laila Kaasik

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff korraldab esimest korda filmikriitika suvekooli.

Tegu on kolmepäevase koolitusega, mille eesmärk on tutvustada filmikriitika aluseid ja anda ülevaade filmikunsti analüüsimise ja mõtestamise võimalustest nii teoorias kui praktikas.

«Kuna tänavuse Tartuffi teemaks on teadus, siis on lisaks teadusteemalisele filmiprogrammile meile oluline tegelda ka filmihariduse ja -kirjaoskusega,» ütles Tartuffi juht Kristiina Reidolv.

Filmikriitika suvekool toimub 2.–4. augustini Tartu Loomemajanduskeskuses ja on tasuta.

Õpilasi juhendab kultuurilehe Sirp filmitoimetaja ja -kriitik Tristan Priimägi, kelle sulest ilmus 2020. aasta lõpus ka raamat «101 Eesti filmi». «See, millest ma räägin, põhineb praktilistel tähelepanekutel, minu aastatepikkusel toimetaja- ja kriitikutööl,» avas Priimägi eesootavat.

Koolituse käigus vaadatakse ja analüüsitakse Tartuffi kavas olevad filme. Parimad õppetööd ilmuvad festivali veebiplatvormidel ja kultuurilehes Sirp.

Kandideerida võivad kõik filmihuvilised alates 17. eluaastast. Täita tuleb Tartuffi koduleheküljelt leitav ankeet, põhjendades oma osalemissoovi ja filmieelistusi. Ankeetide põhjal valitakse välja kuni kaheksa õpilast.

Kandideerimise tähtaeg on 25. juuli.

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leiab tänavu aset 2.–7. augustini ja on pühendatud teadusele. Tartu Raekoja platsil avatava Eesti suurima vabaõhukino ekraanile jõuab 12 filmi, lisaks näitab Athena keskus dokumentaal- ja lastefilme. Kõik seansid on publikule tasuta. Filmiseansse täiendab seminaridest, töötubadest, esitlustest, näitustest, kontsertidest ja muudest üritustest koosnev rikkalik kõrvalprogramm. Esimest korda leiab aset Tartuffi suveakadeemia «Uued tehnoloogiad kultuuritööstuses».

Filmiprogrammi avalikustab Tartuff 19. juulil.

Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival toimub 16. korda ja seda korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Tagasi üles
Back