Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Esimest korda toimub Tartuffi suveakadeemia

VR annab uusi võimalusi ka kunstis. FOTO: Canva.com

Kuidas kasutada kultuuriloomes tehisintellekti? Kuidas suurendada immersiivsete tehnoloogiate abil kunstiteose mõju? Kas voogedastus kuulutab filmifestivalidele lõppu? Neile ja teistele intrigeerivatale küsimustele otsitakse vastuseid PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff suveakadeemias, mille teema on «Uued tehnoloogiad kultuuritööstuses».

Tartuffi juhi Kristiina Reidolvi sõnul on tänavuse festivali fookuses teadus, et pöörata tähelepanu armastusele teaduse ja uute teadmiste vastu. «Suveakadeemiaga tahame rõhutada, kui oluline on meile haridusküsimuste ja tulevikuvisoonidega tegelemine,» ütles ta.

5.–6. augustini Tartus esimest korda toimuv suveakadeemia keskendub kultuuri loomise, vahendamise ja tarbimise uute inspireerivate tehnoloogiate tutvustamisele ja kasutamisele sellistes kultuurivaldkondades nagu film, muusika, etendus- ja visuaalkunstid, aga ka arvutimängudes.

Innovaatilised digitaalsed lahendused uute teenuste, platvormide ja tööriistade näol on pöördumatult muutnud seda, kuidas me suhestume kunstiloome ja kultuuritarbimisega. Üha enam otsitakse meelelahutusvorme, mis sulataks kokku erinevad meediumid, et kultuurikogemus oleks täielikum ja meelikaasavam – passiivsele tarbimisele eelistatakse interaktiivsust. Sellest tulenevalt peavad ka kunstiliigid digitransformatsiooniga kaasa minema ja otsima uusi väljendusvahendeid. Nagu alati on iga muutuse puhul võitjaid ja kaotajaid.

Kokku on suveakadeemias viis sessiooni: «Tehisintellekt ja uued tehnoloogiad loomepraktikates», «Immersiivsed tehnoloogiad ja etenduskunstid», «Voogedastusrevolutsiooni mõju audiovisuaaltööstusele, etenduskunstidele ning kultuuritarbimisele», «VR/XR/AR kasutamise perspektiividest arvutimängude tootmises» ja «Uued tehnoloogiad filmitööstuses».

Tartuffi suveakadeemia on tasuta ja avatud kõigile huvilistele. Suveakadeemia toimub Lodjakoja laevaehitussaalis (Ujula 98). Töökeelteks on inglise ja eesti keel. Vajalik on eelregistreerimine Tartuffi koduleheküljel.

Suveakadeemia ettekandeid ja arutelusid aitavad korraldada Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituut, Tartu loomemajanduskeskus ja Tartu Teaduspark. Festivali peatoetajad on Tartu linn ja Eesti Teadusagentuur.

Tartuff toimub tänavu 2.–7. augustini ja seda korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega. Kahepäevase ja mitmekesise Suveakadeemia programmiga saab lähemalt tutvuda Tartuffi koduleheküljel.

Tagasi üles
Back