E, 5.06.2023

Saaremaa ooperipäevade korraldajad paluvad hakata mandrilt oluliselt varem tulema

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Saaremaa ooperipäevade ooperitelk Kuressaares.
Saaremaa ooperipäevade ooperitelk Kuressaares. Foto: Gunnar Laak / Eesti Kontsert

Seoses TS Laevade reisiparvlaeva Tõll eilse õnnetusega ning tulenevalt otsusest jätkata reedel Virtsu-Kuivastu-Virtsu liinil teenindamist vabagraafikus panevad Saaremaa ooperipäevade korraldajad publikule südamele, et üleveoks tuleb piisavalt aega varuda.

«Meil on väga kahju, et kujunenud olukorda ei ole õnnestunud nii kiiresti lahendada kui me kõik sooviksime ning seetõttu on meil suur palve kõigile ooperisõpradele – palun tulge reedel Virtsu sadamasse oluliselt varem kui esialgu kavandasite. Loodame väga, et jõuate kell 20 algavatele etendusele,» kommenteeris Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

TS Laevad otsustas vahetada Rohuküla-Heltermaa liini põhilaeva Tiiu Virtsu-Kuivastu liinil sõitva parvlaeva Regula vastu alates laupäevast, 24. juulist. Transpordiamet annab ühtlasi teada, et suursaarte ja mandri vahel on eesootaval nädalavahetusel mõistlik reisida ka liinibussiga, kuna bussid pääsevad eelisjärjekorras laevale. Bussides veel kohti on ning transpordiameti palvel lisatakse lähipäevadeks bussireise juurde.

Transpordiamet tellis Saaremaa ja Hiiumaa teenindamiseks nädalavahetuseks vedajatelt ka lisalende. Lisalennud väljuvad reedel Tallinnast Kuressaarde kell 14.25 ja Kuressaarest Tallinna kell 15.35. Laupäeval väljub lisalend Tallinnast Kuressaarde kell 17.50 ja tagasi kell 19.00 ning pühapäeval Tallinnast kell 16.10 ja Kuressaarest kell 17.20.

Neljapäeva õhtul kell 20 mängib Peterburi Kammerooper Saaremaa ooperipäevadel Donizetti «Lucia di Lammermoori» ja reedel samal ajal Puccini «Madama Butterfly» etendusi. Laupäeval kell 20 algab ooperipäevadel Angeri juubeligala. Reedel ja laupäeval avaneb ka ooperikohvik Opera Royal, kus tantsuks esineb Lauri Liiv Swing Band.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles