Andrus Kivirähki «Liblikas» etendub Erika Tetzky sünnikohas

Kultuuritoimetus
Copy
Lavastaja Üllar Saaremäe
Lavastaja Üllar Saaremäe Foto: Erakogu

Kadrina vallas, Loobu mõisa kõrval asuvas kuivatis, etendub Andrus Kivirähki «Liblikas», mille on lavastanud Üllar Saaremäe. Etendused toimuvad 11.–22. augustil, algus igal õhtul kell 19.

Näidend «Liblikas» põhineb autori samanimelisel romaanil, mis räägib Eesti teatrielust 20. sajandi algul ja rahvusteatri Estonia sünnist. Teose üheks keskseks tegelaseks on Kadrina kihelkonnas, Loobu jõe kaldal, Arbavere külas sündinud näitleja ja tantsija Erika Tetzky, kes tegi tähelennu teatritaevasse, kuid see katkes ta varase surma tõttu.

Lavastaja Üllar Saaremäe Virumaa teatajas: «Mõtlesin, miks on mul see näitemäng kotis ja miks on see teos mind nii pikalt kummitanud. Ja millal siis veel ja kus siis veel, kui Loobu jõe ääres, kus ta lapsena kindlasti patseeris.»

Ülle Lichtfeltd, Sulev Teppart, Indrek Saar, Erik Ruus, Üllar Saaremäe – need näitlejad elavad ka ise Kadrina vallas. Lisaks liituvad Doris Tislar, Johan Elm ja Tarvo Krall. Ajastutruu ja müstilise lavaruumi eest hoolitsevad Ketlin Kütt, Elmar Sats ja Priidu Adlas. Abikäe on ulatanud Kadrina Kultuurikoda.

Etendus on kahes vaatuses ja kestus veidi üle 2 tunni. Piletid on soovitatav osta eelnevalt Piletilevist. Kohtade olemasolul, ka enne etendust koha peal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles