T, 29.11.2022

Paide Teatri aktsioonist «33 kõnet» sündis raamat

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Paide Teatri aktsioonist «33 kõnet» sündis raamat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«33 kõnet».
«33 kõnet». Foto: Kirjastus Puänt

Maikuus pidas Paide Teatri üleskutsel Paide keskväljakul oma kõne 33 Eesti inimest, nende seas ka president Kersti Kaljulaid. 

33 Eesti inimest - presidendist aasta põllumeheni ja kirikuõpetajast suurettevõtjani - pidasid tänavu mais Paide keskväljakul kõne, milles otsisid Eestile sihti ja suunda. Need kõned ei vasta küsimusele «Kas me sellist Eestit tahtsimegi?», vaid võtavad visandada 33 võimalikku tulevikku, 33 rada, mida mööda minema hakata, selgitab väljaandja. 

«Need rajad suubuvad üksteisesse ja algavad üksteisest, ristuvad ja lõikuvad ja täpselt niimoodi on nad selle raamatu kaante vahele koondatud,» lisati teates. 

Raamatus kõnelevad Kersti Kaljulaid, Kaja Kallas, Tanel Kiik, Indrek Saar, Kristina Kallas, Ülle Madise, Villu Kõve, Liisa Pakosta, Priit Värk, Tarmo Alt, Kertu Birgit Anton, Hasso Krull, Tarmo Jüristo, Daniel Vaarik, Helena Tulve, Karl Martin Sinijärv, Indrek Lillemägi, Tarmo Soomere, Rein Oselin, Annika Laats, Mikael Raihhelgauz, Indrek Neivelt, Jan Teevet, Kaarel Tarand, Kaja Piirfeldt, Hardo Pajula, Jaak Valge, Mihkel Tammo, Marju Lauristin, Lili Milani, Aveliina Helm, Steven-Hristo Evestus ja Doris Kareva.

Kõik 33 kõnet on leidnud koha värskelt ilmunud raamatu kaante vahel. Ometi ei ole see raamat monument toimunud aktsioonile: kõned ei järgne üksteisele kronoloogilises järjestuses, vaid liiguvad teemalt teemale, mõttelt mõttele ning on ajastu kroonikaks.

Raamatu «33 kõnet» esitlus toimub Arvamusfestivali raames 14. augustil kell 11 Paide Teatri aias. 

Märksõnad
Tagasi üles