Kunstimess Foto Tallinn kutsub avastama ja ostma värsket kaasaegset fotokunsti

Kultuuritoimetus
Copy
Alexei Gordin "Moscow House 1" (Kogo galerii, 2020).
Alexei Gordin "Moscow House 1" (Kogo galerii, 2020). Foto: Foto Tallinn

Kai kunstikeskuses on 2.–5. septembrini 2021 avatud kunstimess Foto Tallinn, mis toob publiku ette 37 Eesti ja rahvusvahelise kunstniku värske loomingu. Tänavu 10. korda toimuv Eesti ainus kunstimess on ühtlasi 6. Tallinna Fotokuu biennaali avaüritus. Mess pakub professionaalsetele fotokunstnikele ja galeristidele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma töid mitmekülgsele publikule.

Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle: «Tänavuse messi väljapaneku seas on mitmekülgne valik galeriisid ja põnevaid kunstnikke väga erinevate taustade ja praktikatega. Osalevad kunstnikud lähenevad fotograafiale multidistsiplinaarselt ja nad eksperimenteerivad materjalidega, kasutades muuhulgas näiteks fotogramm-meetriat, installatiivseid lähenemisi ja heli. Messile osalejaid valides oli minu eesmärk esitleda ka kunstnikke, kes oma töödes peegeldavad globaalseid probleeme nagu pandeemia ja kliimamuutus. Messi teoste seast leiab väga erinevaid teemasid, näiteks inimese ja looduse haavatav suhe, kunst kui tervendaja, postkoloniaalsed suhted, perekond, kuulumine ja identiteet. Ma ootan väga, et messipublikule esitleda kaasaegse fotograafia dünaamilist maastikku ja tervitada Tallinnas nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi kunstnikke üle maailma nii Hongkongist, Soomest kui Elevandiluurannikult.»

Kunstihuvilised saavad Foto Tallinnal ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist ning kohtuda kunstnike ja galeristidega, kes on messil kohapeal. Samuti saab Foto Tallinnal tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti kogumise võimalustega. Messil väljas olevaid teoseid saab osta ja huvi korral pakub messi tiim valiku tegemisel individuaalset nõustamist.

Messi programmis on raamatuesitlused, kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, webinar ning viiakse läbi kolmes keeles tuure ja kureeritud ringkäike. Vaata lähemalt siit:

Messil osalevate kunstnike, galeriide ja projektiruumidega saad tutvuda siin:

Mess on avatud N–L kell 11–20 ja P kell 11–18.

Tagasi üles