N, 2.02.2023

VIDEO JA GALERII ⟩ Estonia teatrimaja ümber toimus iga-aastane teatrilaat

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Estonia teatrimaja ümber toimus iga-aastane teatrilaat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
  • Tasuta ooperi- ja balletigala Estonia teatrisaalis
  • Tänavuse teatrisõbra tiitli pidulik üleandmine
  • Traditsiooniline teatrilaat ja hea hinnaga piletid

Täna kell 12.00-15.00 toimus Estonia teatrimaja ees, sees ja kõrval iga-aastane teatrilaat, kus linnarahvast ootasid tasuta galakontsert ja aasta magusaimad pakkumised ning anti üle Estonia teatri sõbra tiitel.

Teatrimaja Otsa tänava poolsel küljel pakkusid estoonlased nii omavalmistatud toidukraami kui näputööd. Samuti oli müügil rohkelt ahvatlevat teatrikraami: rekvisiite, kostüüme, dekoratsioone. 

Teatrisaalis esitasid Rahvusooperi ja Rahvusballeti solistid ning koor ja orkester katkendeid 116. hooaja uuslavastustest ning repertuaari parimatest paladest. Päeva juhtis Helen Lepalaan.

Kui kontsert jõudis poole peale, kuulutati välja tänavune Estonia teatri sõbra tiitli laureaat. Tiitli pälvis Neeme Raud, kes armastab nii ooperit kui balletti ning üle kõige Estonia teatris käia. Tiitli andis pidulikult üle eelmise aasta tiitliomanik Lauri Leesi.

12.05.2021, Tallinn. Neeme Raud kellel ilmus raamat "Karsklus". Foto Madis Veltman, Postimees
12.05.2021, Tallinn. Neeme Raud kellel ilmus raamat "Karsklus". Foto Madis Veltman, Postimees Foto: Madis Veltman

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul andis Rahvusooper Estonia koostöös Estonian Record Productionsiga välja Rasmus Puuri ooperi «Pilvede värvid» DVD, mis on ühtlasi kummardus lavastaja Roman Baskinile. DVD-d tutvustasid ERPi kunstiline juht ja produtsent Peeter Vähi ning peaosalised Janne Ševtšenko ja Jassi Zahharov.

Kuni 12. septembrini jätkub piletikampaania, mis kukutas kõikide piletite hinnad 30% allapoole.

Märksõnad
Tagasi üles