R, 2.06.2023

Draama festivalil esitletakse Kivastiku uut raamatut «Sure, Poisu!»

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Mart Kivastik filmi «Taevatrepp» võtetel
Mart Kivastik filmi «Taevatrepp» võtetel Foto: Manfred Vainokivi

Täna, 10. septembril kell 19 esitletakse Tartus kultuuriklubis Promenaadiviis Mart Kivastiku uut raamatut «Sure, Poisu!».

Mart Kivastiku romaan «Sure, Poisu!»
Mart Kivastiku romaan «Sure, Poisu!» Foto: Raamatukujundus

Romaani keskmes on ajalooline tegelane Johannes Vares-Barbarus, karismaatiline kirjanik, arst ja poliitik, ning tema suhted naise, sõprade, ametivendade ja vaenlastega. Kuid kes see Vares, isehakanud Barbarus, ikkagi oli? Tõeline multitalent või lihtsalt aferist, kes soovis oma elu elada nii, et kõik prožektorid oleks suunatud vaid temale? Ka hetkel, mil ta sureb. Ehk oli tegemist lihtsalt ühe luuletajast Poisuga, kes armastas oma Siutsu ning sattus seetõttu alati sündmuste pöörisesse.

Esitlusel vestleb autoriga ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, katkendeid raamatust loeb Kristjan Zobel.

Raamatu «Sure, Poisu!» toimetaja on Margit Kuusk, kujundaja Katrin Kisand. Raamatu on välja andnud kirjastus Väike Öömuusika. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital. Tallinnas esitletakse romaani oktoobrikuus.

Raamatuesitlus kuulub 7.-12. septembrini toimuva teatrifestivali Draama metaprogrammi.

Kivastiku eelmine, 2019. aastal ilmunud romaan «Taevatrepp» pälvis Eduard Vilde kirjandusauhinna, teose põhjal on valmimas ka mängufilm.

Veel on ilmunud Mart Kivastiku sulest romaan «Vietnami retsept» (2012), mitmeid jutustusi, novellikogusid ning näidendeid.

Kivastik on mängufilmide «Üks mu sõber» ja «Õnn tuleb magades» stsenarist ja režissöör.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles