P, 2.04.2023

GALERII ⟩ «Pärdi päevadel» astus üles Amsterdami vokaalansambel Gesualdo Consort

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Nargenfestivali «Pärdi päevade» raames toimus laupäeval, 11. septembril Tallinnas Jaani kirikus sünnipäevakontsert «Da pacem domine», kus astus üles Amsterdami vokaalansambel Gesualdo Consort.

Gesualdo Consort, kes on oma nime ja tõukejõu saanud kuulsa Itaalia aadlikust hilisrenessansi helilooja Carlo Gesualdo (1566–1613) järgi. Venosa krahv Gesualdo oli heliloojana eelkõige tuntud oma ekspressiivse, äärmuslikest emotsioonidest tulvil loomingu poolest. Samamoodi on seadnud juba 1980. aastatest tegutsev Gesualdo Consort eesmärgiks saavutada kavades ja esitustes erilise väljendusrikkuse, suunates pilgu minevikku, aga samal ajal vaadates tulevikku. See on inspireerinud ansambli tegevuse jooksul paljusid nüüdisaegseid heliloojaid.

Gesualdo Consort koos ansambli asutaja ja juhi Harry van der Kampiga on ehitas tänavuse sünnipäevakontserdi kava üles kolme helilooja loomingule: Arvo Pärdi vokaalteostele sekundeerisid Carlo Gesualdo ja tema kaasaegse Hollandi helilooja Jan Pieterszoon Sweelincki (1562–1621) hingestatud muusika. Arvo Pärdi sünnipäevakontserdil tegid esinejad kummarduse ka Sweelinckile, kel sel aastal möödub 400 aastat surmast ja järgmisel aastal 460 aastat sünnist.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles