Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

TMW avaõhtul tulevad eitlemisele Liisa Hõbepappeli uudisteos ja Sander Mölderi album

Liisa Hõbepappel FOTO: TMW

Tänavuse Tallinn Music Weeki (TMW) muusikaprogramm saab piduliku avaakordi neljapäeval, 30. septembril Kultuurikatlas.

Koostöös Eesti Kontserdiga tuleb Trio ’95 esituses esmaettekandele helilooja Liisa Hõbepappeli uudisteos «Sina armas oled manner».

Esimest korda kõlab rahvusvaheline koostööprojekt «Themes For Great Cities: Tallinn», milles löövad kaasa Erki Pärnoja ja Jonas Kaarnamets.

Sander Mölder esitleb koos 7 kodu- ja välismaise külalisvokalistiga uut albumit «TIKS 086».

Festivali avavad president Kersti Kaljulaid, Telia Eesti juht Robert Pajos ja TMW peakorraldaja Helen Sildna.

Koostöös Eesti Kontserdiga tuleb Kultuurikatla mustas saalis esmaettekandele helilooja Liisa Hõbepappeli spetsiaalselt TMWiks valminud teos «Sina armas oled manner». Helilooja sõnul tegeles ta seda luues «muusika abil mittemuusikaliste nähtuste kirjeldamisega», põimides nii konventsionaalseid kui ka uuenduslikke väljendusvahendeid. Hõbepappeli uudisteose kannab ette Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali 2020 aastapreemia laureaat ning värske rahvusvahelise klaverikammermuusika konkursi «Tallinn 2021» võitja Trio ’95 koosseisus pianist Rasmus Andreas Raide, viiuldaja Robert Traksmann ja tšellist Marcel Johannes Kits. Trio esituses kõlab ka Tõnu Kõrvitsa «Unesulased».

Esmaesitlusele tuleb ka rahvusvaheline ühisprojekt «Themes For Great Cities: Tallinn». Eesti muusikud Jonas Kaarnamets ja Erki Pärnoja on ühendanud jõud Taani bändi Mew laulja Jonas Bjerre ning ameeriklasest muusiku ja ajakirjaniku Alex Maiologa. Üheskoos veedetakse nädala enne TMW-esinemist Tallinnas teose jaoks linnahelisid salvestades ning heliuuendajate Karlheinz Stockhauseni, Delia Derbyshire’i ja Brian Eno «leitud helide» strateegiaid uurides. «Themes For Great Cities: Tallinn» visuaalpildi loob videokunstnikt Alyona Movko-Mägi.

Tagasi üles
Back