R, 31.03.2023

Paksu Margareeta uus püsiekspositsioon jõudis Euroopa kolme parima hulka

Kultuuritoimetus
Paksu Margareeta uus püsiekspositsioon jõudis Euroopa kolme parima hulka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaade Paksu Margareeta uuele püsiekspositsioonile.
Vaade Paksu Margareeta uuele püsiekspositsioonile. Foto: Eesti Meremuuseum

Euroopa muuseumiakadeemia (European Museum Academy) avalikustas veebitseremoonial kolme auhinna laureaadid: Luigi Micheletti auhind 2020/21, DASA auhind 2020/21 ning esmakordne kunstimuuseumi auhind 2021. Micheletti auhinnakategoorias pääses kolme parema hulka Paks Margareeta.

Luigi Micheletti auhind keskendub innovatiivsetele 20. sajandit tutvustavatele muuseumidele ja näitustele ning on teerajajaks kohalikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil. Auhinnavõit läks Berliinis asuvale Futuriumile ning kolme parima hulka valiti ligi 30 Euroopa muuseumi hulgast Paksu Margareeta rekonstrueerimine ja uus püsiekspositsioon ning tekstiilimuuseum Tilbergis Hollandis.

«Žürii hinnangul on meremuuseum Paksu Margareeta uue ekspositsiooniga seadnud muuseumikogukonnale uusi standardeid nii kvaliteetse väljapanekuga kui ka lugude jutustamisel, mis kõnetavad ühtaegu ühiskonda ja teadust,» sõnas Eesti meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Muuseumiharidusele keskenduva DASA auhinna võitis Rumeenia kirjanduse muuseum Bukarestis. Innovatiivseid kunstimuuseume ja galeriisid tunnustav auhind läks Trapholti moodsa kunsti muuseumile Koldingis Taanis.

Üleeuroopalistel konkurssidel on Paksu Margareeta uus püsiekspositsioon võitnud tehnoloogia kasutuse eest Heritage in Motioni peaauhinna ning teise koha jätkusuutliku kultuuriturismi konkursil The Destination of Sustainable Cultural Tourism Awards mere-, ranniku- ja veepärandi kategoorias.

Muuseum on pälvinud ka Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia, loovus- ja disainiauhinna Kuldmuna graafilise disaini eest (Polaar Studio) ja digilahenduste eest (Platvorm), Tallinna Ettevõtlusameti aasta turismiteo, Pimedate Liidu aasta teo ja Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu aasta ehitusprojekti auhinna.

Märksõnad
Tagasi üles