N, 28.09.2023

Tartu Folgiklubi külaliseks on kohapärimuse uurija Jüri Metssalu

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Tartu Folgiklubi külaliseks on kohapärimuse uurija Jüri Metssalu.
Tartu Folgiklubi külaliseks on kohapärimuse uurija Jüri Metssalu. Foto: Plakat

Neljapäeval, 30. septembril kell 19 esineb Tartu Folgiklubis kohapärimuse uurija Jüri Metssalu, temaga vestleb Ants Johanson. Üritus toimub Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteegis. Samuti saab sündmuse ülekannet jälgida internetilehel: www.facebook.com/TartuFolgiklubi/.

Jüri Metssalu on ajaloolane ja maastikukogemuste koguja. Ta on paarikümne aasta jooksul salvestanud intervjuusid mitmel pool Eestis, kokku ca 400 inimesega, keskendudes ennekõike kohapärimusele, aga ka rahvausule, elulugudele, suulisele ajaloole laiemalt. Ta on Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi kohapärimuse töörühma projektijuht ja MTÜ Eesti Kohapärimuse Keskus asutaja.

Jüri Metssalu on kirjutanud artikleid rahvausuteadetest kroonikates, muististest ja pärimuspaikadest, ajalookirjutuse mõjust kohapärimusele ja pühadest allikatest. Ta on uurinud ja kaardistanud Eesti looduslikke pühapaiku, olles ühtlasi ka Muinsuskaitseameti looduslike pühapaikade eksperdikomisjoni liige. Ta on õpetanud kohapärimuse ainet Viljandi Kultuuriakadeemias ja Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.

Jüri Metssalu on ühtlasi ka rändlektor, keda kutsutakse tavaliselt kõnelema kohapärimuse uurimisest ja teatud piirkonna pärimuspaikadest. Ta koordineerib ka Maa-ameti kohapärimuse kaardirakenduse arendamist, avaldades interaktiivsel kaardil ka enda uurimisprojektides kaardistatud arhiivitekste ja uusi videosid-helipalasid-fotosid välitöödelt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles