Homsest alustav sõjaväeorkester ootab tasuta kontserdile (1)

Brita-Maria Alas
, ajakirjanik
Copy
Kaitseväe orkestri uueks nimeks sai sõjaväeorkester
Kaitseväe orkestri uueks nimeks sai sõjaväeorkester Foto: Kaitseväe peastaap

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, alustab senine kaitseväe orkester tegutsemist sõjamuuseumi koosseisus. Huvilisi oodatakse kontserdile ja muuseumisse. 

Reedest on sõjaväeorkester kaitseministeeriumi valitsemisalasse kuuluva Eesti sõjamuuseumi ja ühtlasi kindral Laidoneri muuseumi struktuuriüksus. Orkester jätkab senises 41-liikmelises koosseisus, kuhu kuuluvad 37 muusiku, kolme dirigendi ja noodikoguhoidja osalise tööajaga ametikohad.

Sündmuse tähistamiseks esineb sõjaväeorkestri brassansambel Top Brass õhtul kell 18 sõjamuuseumi õuealal Viimsi mõisas ning üritus on kõigile tasuta. Samuti saab tasuta külastada sõjamuuseumit ajavahemikus kell 17–19. 

Kaitsevägi annab sõjaväeorkestrile kasutada vormiriietuse ja RKIK katab orkestri olemasolevate prooviruumide rendi Tallinnas Tatari tänaval.

Sõjaväeorkester jääb riigi esinduspuhkpilliorkestriks ning riiklike esindusürituste läbiviimine on ka edaspidi tagatud. 11. oktoobril astub sõjaväeorkester üles Eesti Vabariigi presidendi ametisse vannutamise tseremoonial, nagu ka kõigil tulevastel presidendi kantselei ja kaitseväe pidulikel tseremooniatel, samuti diplomaatilistel sündmustel.

Sõjaväeorkestri ülesandeks on lisaks hoolitseda sõjaväemuusika levitamise eest, teha koostööd teiste Eesti orkestritega ja edendada professionaalse puhkpillimuusika kultuuri.

Riigi esindamise kõrval on sõjaväeorkestri võimalus ise kontserte korraldada ja esineda ka teistel avalikel üritustel.

Kaitseväe orkestrina tuntud orkester on ajalooliselt kandnud erinevaid nimesid. Aastatel 1919–1928 oli Eestil sõjaministeeriumi orkester ning aastatel 1928–1934 kaitseministeeriumi orkester. Nüüdsest kannab Eesti sõjaväemuusika lipulaev sõjaväeorkestri nime.

Tagasi üles