E, 11.12.2023

Tartus tuleb Ene Mihkelsoni loominguline pühendatud ettekandepäev

Kultuuritoimetus
Copy
Ene Mihkelson
Ene Mihkelson Foto: Peeter Langovits

Neljapäeval, 21. oktoobril algusega kell 15 meenutatakse Ene Mihkelsoni 77. sünniaastapäeval kirjaniku loomingut. Piduliku ettekandepäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga ja see toimub seekord Eesti Loodusuurijate Seltsi ruumides (Struve 2, Tartu).

Esinevad Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi stipendiaadid ja kolmandat aastat järjest antakse üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia. Jürgen Rooste räägib teemal «Vajuva vee otsingul: poeetilise pilgu piir» ja Loone Otsa ettekanne kannab pealkirja ««Ahasveeruse une» salamustrid. Kas Mihkelson tikib Piibli lõuendile?» Lisaks stipendiaatidele on ettekanne ka Galina Ponomarjovalt, kes kõneleb venekeelsetest raamatutest Ene Mihkelsoni raamatukogus.

Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia annavad üle Tartu Kultuurkapitali juhataja Kristjan Silm ja kultuurimõtestaja žürii liige Marju Lauristin.

Ettekandepäev lõpeb vestlusringiga «Kuidas lavastada Mihkelsoni?». Vestlus on ajendatud Ugala teatris möödunud aastal lavale jõudnud Ene Mihkelsoni romaanist «Katkuhaud».

Vestlusringi juhib Marju Lauristin ja selles osalevad lavastaja Priit Pedajas, näitleja ja Ugala teatri juht Garmen Tabor, Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu ja lavastaja ning õppejõud Merle Karusoo.

Ettekandepäevale eelneb ka seltsi üldkoosolek. Kel on huvi seltsi tegevuse vastu, on oodatud ühendust võtma ja soovi korral ka seltsiga liituma.

2020. aastal esinesid ettekandepäeval stipendiaadid Tanar Kirs, Leo Luks, Kristiine Kikas ja Indrek Ojam. Kultuurimõtestaja preemia pälvisid Aivar Kull ja Henri Kõiv. Samuti toimus vestlusring mäletamise poeetikast.

Ene Mihkelsoni loomingule pühendatud ettekandepäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiiviga ja seda toetab Eesti-uuringute Tippkeskus.

Ettekandepäeval osalemine on tasuta. Osalejatel palutakse kaasa võtta vaktsineerimistõend/koroonapass.

Ettekandepäeva kava leiab:

http://enemihkelsoniselts.ee/konverentsid-ja-ettekandepaevad/ettekandepaev-21-10-2021

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles