E, 5.06.2023

STL alustab avaliku ruumi ja koreograafia seoseid uuriva loengusarjaga

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Mattias Malk
Mattias Malk Foto: Stefano Carnelli

Sõltumatu Tantsu Lava alustab loengusarjaga, mis uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad – need on vaid mõned küsimused, mis lähtuvalt praegusest ühiskondlikust ebakindlusest ning uksed-kinni-uksed-lahti-teatrihooaja möödudes võivad olla tekkinud.

Käesoleval hooajal oktoobrist maini toimuva loengusarja raames on STL palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel tutvustada avaliku ruumi teemasid ja problemaatikaid ning tuua oma ekspertiisi sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest.

Loengud toimuvad kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval ning on avatud kõigile huvilistele. Loengute audiosalvestused on hiljem järelkuulatavad STL-i soundcloudis.

Esimene Sõltumatu Tantsu Loeng toimub 14. oktoobril kell 16 ning ettekande teeb teemal «Linna lugu läbi liikumise» urbanist Mattias Malk, kes tutvustab linnade kujunemise ajalugu liikumise vaatepunktist. Teda huvitab, kuidas ja kes liigub linnas. Samuti tuleb juttu mateeriast, tehnoloogiatest, poliitikast ja näiteid kunstilis-uurimuslikest sekkumistest ning kirjanike-kunstnike reaktsioonidest ja agitatsioonidest, mis on seotud liikumise ja liikuvusega. Mis paralleele saab tuua linnaplaneerijate ja koreograafide vahel, kes sisuliselt tegelevad mõlemad kehade ja ruumi suhtega?

Mattias Malk on eesti urbanist, rahvusvahelise urbanismiplatvormi Urbiquity kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja vabakutseline fotograaf. Tal on urbanistika magistrikraad Goldsmithsi ülikooli sotsioloogia osakonnast ja fotograafia bakalaureus University of East Londonist ning 2019. aastal alustas ta Eesti Kunstiakadeemias doktoritööd liikuvuse ja infrastruktuuriprojektide teemal, keskendudes Rail Balticu arendusele. Mattiase uurimisalade hulka kuuluvad: linnaruum ja liikuvus; arhitektuuriajalugu; interdistsiplinaarsus ja loovmeetodite kasutamine linnauurimuses.

Järgmise loengu 3. novembril Sõltumatu Tantsu Loengu sarjas peab kunstiteadlane, semiootik ja kriitik Gregor Taul.

Loengud toimuvad STL-i avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana. 2021/2022 hooaja vältel toimub 5 residentuuri, mille raames uurivad koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetavad uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.

Loengusari on kõigile tasuta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles