Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kubrick räägib Kumu filmis Kubrickust

Stanley Kubrick filmi «2001: kosmoseodüsseia» võtetel. FOTO: Filmikaader

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari jätkub filmiga, milles Stanley Kubrick portreteerib iseennast.

Legendaarsele filmilavastajale, «Kellavärgiga apelsini», «2001: kosmoseodüsseia» ja «Hiilguse» autorile Stanley Kubrickule ei meeldinud oma filmidest rääkida – harva, kui ta mõne intervjuu andis. Prantsuse filmikriitik Michel Ciment oli väheseid, keda Kubrick usaldas. 12 aasta jooksul lindistas ta tundide kaupa režissööri juttu, millel põhinebki Prantsuse dokumentalisti Grégory Monro film «Kubrick Kubrickust» (Kubrick by Kubrick).

See on harukordne võimalus heita pilk ühe 20. sajandi kõige olulisema filmilavastaja elule ja loomingule tema enda interpretatsiooni kaudu, sekundeerimas Malcolm McDowell, Sterling Hayden, Shelley Duvall, Jack Nicholson, Tom Cruise ja teised, kellel oli õnn koos Kubrickuga töötada.

Kolmapäeval, 27. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse filmiajakirjanik Ralf Sauter. Kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Koroonapiirangute tõttu pääseb seansile ainult tõendiga, mis kinnitab COVID-19 vastu vaktsineerimist või selle läbipõdemist.

Lähemalt vaata https://kumu.poff.ee/.

Tagasi üles
Back