E, 11.12.2023

EKKMis avatakse Edith Karlsoni uus isikunäitus

Kultuuritoimetus
Copy
Kunstnik Edith Karlson
Kunstnik Edith Karlson Foto: Sander Ilvest

Reedel, 29. oktoobril kell 18:00 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Edith Karlsoni isikunäitus «Süütuse tagasitulek».

Karlsoni väljapanek kolmel korrusel avab eksistentsi pimedama, nilbema, naljakama ja õrnema poole. EKKMi ruumid on ümber ehitatud paikadeks, kus kohtuda terrakotast igaviku ja Neitsi Maarjaga, orhidee ja klaasist kupliga, tillukese Kristuse ning lõppematu Enyaga. Karlsoni töödele liituvad teosed Eesti Kunstimuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Eesti Ajaloomuuseumist ja Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogust.

Edith Karlson on skulptor, kelle loomingus esinevad animaalsed, brutaalsed ja tsiviliseerumispaineta karakterid. Nende robustne pinnatöötlus, justkui lõpetamatus ja groteskne paisutatus kõnetavad allhoovusena tumedaid tunge ja ürgsemaid ladestusi. Seeläbi tungivad Karlsoni loomingusse ka abstraktsemal tasandil küsimused ihadest, surmast, seksuaalsusest ja pühadusest, pakkudes kapitalismi jaatuse või eituse asemel hoopis tooremat ning ihulisemat kogemust – see on abjekti triumf.

Kunstnik Edith Karlson, kuraator Eero Epner, ruumikujundus Arthur Arula, valguskujundus Oliver Kulpsoo, graafiline disainer Margus Tamm.

Näituse avamine toimub reedel, 29. oktoobril kell 18:00.

Näitus jääb avatuks 12. detsembrini.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles