N, 8.12.2022

NÄDALA PERSOON ⟩ Peeter Rebane: kui sa iseendast ei hooli, ei saa ka teistele midagi anda

Priit Pullerits
Peeter Rebane: kui sa iseendast ei hooli, ei saa ka teistele midagi anda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Romantilise põnevusfilmi «Tulilind» režissöör Peeter Rebane talle kuuluva kohviku Komeet katusel Tallinna kesklinnas.
Romantilise põnevusfilmi «Tulilind» režissöör Peeter Rebane talle kuuluva kohviku Komeet katusel Tallinna kesklinnas. Foto: Mihkel Maripuu

Peeter Rebane ei saanud pärast «Tulilinnu» esilinastust teisipäeva õhtul kella poole viieni vastu varahommikut uinuda. Tunded olid tormilised ja segamini, sellepärast. Ta oli enda sõnul hästi elevil, hästi tänulik, aga ka hästi tühi. «Midagi suurt on valmis saanud ja nüüd mõtled, kas ongi maailmas kõik,» rääkis ta esilinastusjärgsel hommikul Postimehele.

Eelmisel õhtul istus koos teiste kutsututega saalis ka Rebase isa. Ta sai samal päeval 82-aastaseks. Isa kohalolek lisas poja tunnete kirjusse paletti veel värve. «Täitsa ausalt, korraga tabasin ennast mõttelt, et vau, kuidas mu isa võiks sellesse loosse suhestuda,» ütles ta. Rebase käsikirja alusel ja režissöörikäe all valminud «Tulilind» räägib 1970. aastate lõpus Haapsalu lennuväebaasis tekkinud armukolmnurgast, mille osalised on reamees Sergei, hävituslendur Roman ja baasiülema sekretär Luisa.

«Mul oli südamest hea meel, et isa oli liigutatud ja et film läks talle hinge,» lausus Rebane usutluse alustuseks. «See tõi esile mingisuguse sügavale hinge peitunud hirmu, mis, arvan, pärineb minu lapsepõlvest, kus pidin oma tundeid teiste eest varjama.»

Märksõnad
Tagasi üles