Kodulehe info kohaselt on tegu kahemeheteatriga. Kas see on alati nii olnud?
Alustasime kolmekesi, kursusekaaslastega, aga peagi jäime Kristo Tootsiga teatrit kahekesi vedama. See ei tähenda, et me ainult kahekesi toimetame, igaks lavastuseks palkame loomingulise meeskonna väljastpoolt. Kui hakata tegema loendit, kes kõik Miksteatri lavastustes on nende aastate jooksul kaasa teinud, saab päris aukartust äratava nimekirja.
Ma tean, et see kõlab nagu lootusetult läbikukkunud kalambuur, aga küsin ikka. Miks selline nimi: Miksteater?
Enne kui läksime ametlikult teatrit MTÜna vormistama, istusime minu juures ja mõtlesime teatrile nime. Aeg hakkas juba otsa saama, kuni keegi pakkus välja nime Miksteater. See mõte paelus, nime taha tekkisid ka tähendused: esiteks, miks me teatrit teeme; teiseks, me püüame esitada oma lavastustega küsimusi, millele publik võiks vastuseid otsida; ja kolmandaks, püüame erinevaid teatriesteetikaid omavahel segada ehk miksida. Nüüd, aastaid hiljem tuleb neil keerulistel ja rasketel aegadel endalt jälle küsida, miks me seda kõige kiuste ikka veel teeme.
Kuhu te ennast Eesti teatrimaastikul paigutate?
Oleme väike, peamiselt noorele vaatajale mängiv erateater. Mis meid teistest omasugustest eristab, on see, et oleme teinud väga eriilmelist teatrit, mänginud sisu ja vormiga, julgenud katsetada. Kui nüüd tagasi mõelda, siis läbivad jooned on olnud mängulisus, tinglikkus, nutikus, sest väheste vahenditega saab teatris väga palju öelda ja see sunnib olema leidlik, loominguline.