Detsembris tuleb Ilmar Laabanile pühendatud kirjanduskonverents

Kultuuritoimetus
Copy
Ilmar Laaban 1991. aastal Tartus.
Ilmar Laaban 1991. aastal Tartus. Foto: AIN PROTSIN/PM/SCANPIX BALTICS

9. ja 10. detsembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumis Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents «Luule on ülev ehmatus. Ilmar Laaban 100». Konverents on pühendatud Rootsis elanud eesti luuletajale ja häälutajale Ilmar Laabanile, kelle sünnist möödub 11. detsembril 100 aastat. Peaesinejad on luuletaja ja kultuuriteoreetik Hasso Krull, kes räägib teemal «Kujutluse poliitika. Ilmar Laaban ja tuhandeaastane traditsioon» ning muusikateadlane Kerri Kotta, kelle teemaks on «Kõlalised teisendused ja kõlaruumid». Konverents on reaalajas jälgitav ka Eesti Kirjandusmuuseumi kodulehe kaudu.

Konverentsi peakorraldaja, Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteaduri Triinu Ojamaa sõnul ei ole tegemist tavapärase teaduskonverentsiga, vaid sündmusega, mis toob kokku humanitaarteadlasi ja etenduskunstnikke. «Kahepäevase konverentsi sisse mahub 19 teadusettekannet, teiste seas astuvad üles ka näiteks Jaan Malin, Jaan Pehk ja Leonhard Lapin. Vaadata saab Laabani elu ja loomingut tutvustavaid näitusi, nautida Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia XXXI lennu improvisatsioonilist kava «Ma laaban, sa laabad, ta laabab» ning tuntud rootsi eksperimentaalmuusiku Johannes Bergmark’i performansit, kes neelab alla mikrofoni, demonstreerimaks inimese kehasisest helimaastikku,» lisas Ojamaa.

Konverentsi täpsema kava koos esinejatega leiate siit!

Konverentsi korraldab Eesti-uuringute Tippkeskus koostöös Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusega ja seda toetab EL Regionaalarengu Fondi kaudu.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised, osalemine on tasuta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles