Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Suri kuulus Louis Vuittoni moedisainer

Virgil Abloh 2016 aastal. FOTO: Jamie McCarthy/AFP

Pühapäeval suri 41-aastaselt vähki Louis Vuittoni moemaja disainer Virgil Abloh, vahendab CNN.

«Meil on väga kurb teatada Virgil Abloh lahkumisest,» teatas Abloh’ ametlik Instagrami konto. «Ta oli pühendunud isa, abikaasa, poeg, vend ja sõber. Temast jäävad maha armastav abikaasa, Shannon Abloh, tema lapsed Lowe Abloh ja Grey Abloh, tema õde Edwina Abloh, tema vanemad Nee ja Eunice Abloh ning tema kolleegid ja sõbrad.

Abloh tegi muu hulgas ajalugu Louis Vuittoni esimese mustanahalise kunstilise juhina. Tema loodud meestemood Louis Vuittonis hägustas piiri kõrgmoe ja tänavariietuse vahel ja kompas ühtlasi kunstilisi piire erinevatele soostereotüüpidele väljakutseid esitades.

Üks suurimaid Abloh’ kunstilisi saavutusi oli tema panus jalatsite disaini – tema firma Off-White'i ja Nike'i koostöös valminud ketside disaini loetakse väga innovatiivseks. Muu hulgas tegi Abloh pikalt koostööd ka Kanye Westiga.

Peale Abloh’ surma avaldasid modellid Gigi Hadid ja Hailey Bieber sotsiaalmeedias disainerile austust. Bieber kirjutas Instagramis Abloh kohta, et too oli «harvaesinev loominguline jõud,» kes muutis seda, kuidas modell nägi moodi. Postituse kõrval oli pilt Ablohist ja Bieberist disaineri loodud pulmakleidis aastast 2019.

Abloh nimetati aastal 2018 ajakirja Time 100 mõjukaima inimese hulka ning Chicago kaasaegse kunsti muuseum tegi 2019 aastal tema loomingust ülevaatenäituse.

Tagasi üles
Back