Cēsises tuleb Prima Vista kirjandusfestivali sõpruspäev

Kultuuritoimetus
Copy
Kristiina Ehin
Kristiina Ehin Foto: Kaari Saarma

Tartus korraldatava rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista tänavune programm «Väike maailm» toimus põhiosas juba septembri lõpus, ent COVID-piirangute tõttu toimub alles 4. detsembril sõpruspäev Lätis Cēsise linnas. Tervet laupäeva hõlmavas programmis kohtuvad mõlema riigi luuletajad, muusikud ja tõlkijad.

«Prima Vistal on olnud igal aastal ka partnerlinn mujalt Eestist, ent Tartu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise ajal tekkis plaan liikuda ka naaberriikidesse,» selgitab festivali Eesti korraldaja Berk Vaher. «Cēsise kultuuriaktivisti Didzis Starisega hakkasime partnerprogrammi kavandama juba 2019. aastal, ent 2020 jäi see koroona tõttu ära ning on ka tänavu aina edasi lükkunud. Nüüd oleme siiski niikaugel, et ajalooline kohtumine teoks teha.»

Eesti autoritest on esinemas Prima Vista 2021 patroon Øyvind Rangøy, Contra, Kristiina Ehin, Lauri Sommer, Carolina Pihelgas ja Piret Põldver, helikujundustega Kiwa, Paul Lepasson ja John Grzinich ning õhtuses programmis luulebänd Naelravi ja Ahto Külvet (Psühhoteek).

Lätis elavaist poeetidest on tulemas Madara Gruntmane, Dana Zālīte, Oskars Orlovs (Raibīs), Jayde Will, Jānis Rokpelnis, Arturs Punte, Krišjānis Zeļģis ja Ligija Purinaša ning helikujundajad Maksims Šenteļevs ja Rostislavs Rekuta. Sõpruspäev toimub kultuurikeskustes PLMC (14–19.30) ja Mala (20–23) ning kantakse üle ka Kirjandusfestival Prima Vista Youtube’i kanalis. Kohapeal osaleda saab ainult COVID-tõendi alusel.

Märksõnad

Tagasi üles