P, 5.02.2023

Suur jõulueelne raamatumüük toimub Kultuurikatlas

Kultuuritoimetus
Suur jõulueelne raamatumüük toimub Kultuurikatlas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kultuurikatel.
Kultuurikatel. Foto: Viktor Burkivski

Kõik raamatusõbrad on oodatud iga-aastasele jõulumüügile, mis seekord toimub uues kohas: seoses rahvusraamatukogu renoveerimisega toimub müük Kultuurikatlas. Raamatumüük ja -esitlused leiavad aset 10.–12. detsembrini.

Kolme päeva jooksul, reedest pühapäevani, pakuvad üle kolmkümne kirjastuse laia valikut kirjandust: laudadelt leiab nii uudiskirjandust kui ka natuke vanemat kirjandust, on soodsamaid ja vähemsoodsamaid pakkumisi, leidub raamatuid nii lastele kui täiskasvanutele. Üks on aga kindel: valik on mitmekesine ning midagi leidub kindlasti ka jõuluvana kingikotti.

Jõulumüük avatakse reedel (10. detsembril) kell 13 ja pärastlõunal kell 16 toimub Veronika Kivisilla raamatu «Helsingi helistikud» esitlus, kus autoriga vestleb Kätlin Kaldmaa. Lisaks toimub Andrei Anissimovi Euroopa tulevikust kõneleva romaani «Euroopa tango» esitlus, kus vestlevad Nelli Melts, Peeter Simm ja Reet Paavel (eesti keeles) ning Valdur Mikita ja Rein Veidemanni vene keeles ilmunud teoste «Tsibihärblase paradigma» ja «Piimaring» tutvustus (vene keeles).

Laupäeval, 11. detsembril jagab autogramme Justin Petrone, kell 13 esitleb Tauno Vahter tõestisündinud lool põhinevat raamatut «Madis Jeffersoni põgenemised» ja tutvustab Eesti ja USA arhiividest leitud teksti- ja pildimaterjali. Kell 14 vestleb Tartu Ülikooli evolutsioonilise ökoloogia professori Kristjan Zoebeliga tema uuest raamatust «Ökoloogia võhikutele» Kaido Kama ning kell 16 viib Kertu Bramanis kuulajad raamatu «Kerge-raske-kivi. Reisime koos maailma äärele! Suriname, Sulawesi, Polüneesia» vahendusel kolmele reisile.

Ka lastele jagub huvitavaid raamatututvustusi.

Laupäeval on kell 12 raamatu «Orava sünnipäev ja teised jutud» tutvustus ja pärast esitlust on töötuba, kus 4–10-aastased lapsed koos vanematega saavad koos Regina Lukk-Toomperega meisterdada ja joonistada.

Kell 15 on 9–12-aastased lapsed oodatud raamatu «Lottie Brooksi äärmiselt piinlik elu» esitlusele. Raamatut tutvustab Diana Tint ja kohale tuleb ka Lottie ise ning pühapäeval kell 13 tutvustab Raivo Tihanov noorematele koolilastele raamatut «Kolm musketäri ja kokatädi».

Jõulumüük on avatud 10. detsembril kell 13–19; 11. detsembril kell 11–19; 12. detsembril kell 11–17.

Märksõnad
Tagasi üles