Võhiku kõrvad avastasid klassikalist muusikat

Mudlum
, kirjanik
Copy
ERSO 95. aastapäeva kontsert. Kui kontsertmeister Triin Ruubel astus lavale, kuulis kirjanik vaid muusikat, ta oli selle sees. 
ERSO 95. aastapäeva kontsert. Kui kontsertmeister Triin Ruubel astus lavale, kuulis kirjanik vaid muusikat, ta oli selle sees. Foto: Kiur Kaasik

Loomulikult peaks ülevaate ERSO 95. aastapäeva juubelikontserdist kirjutama mõni muusikaerudiit. Kui aga mõelda, et muusikat võib kuulata igaüks, ka kõige tuhmim inimeseloom, siis saab ehk andeks anda, et reportaaži kirjutab seekord sümfoonilisest muusikast väga kaugel seisev inimene. Usutavasti on raske leida minust selles vallas veel ebapädevamat.

Kui mulle vastav ettepanek tehti, ajasin kõigest hingest vastu, väites, et see oleks sama, kui panna teil mõni orkestrant Proustist kirjutama. Mis muidugi võiks olla täielik õnnestumine! Lõpuks on ju kogu kunst ja kultuur kõigi, mitte vaid valitute jaoks. Et need «kõik» sugugi alati kultuurist lugu ei pea, see on juba omaette jutt. Võib-olla ongi mõnele vaja vaid väikest tõuget, väikest sundi minna ja puutuda kokku millegagi, mida ta pelgab ja võõristab, ei pea oma maailma kuuluvaks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles