L, 28.01.2023

Uuel aastal avaneb grupinäitus, mis eksperimenteerib nii asukoha kui ajaga

Kultuuritoimetus
Uuel aastal avaneb grupinäitus, mis eksperimenteerib nii asukoha kui ajaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Ekraanitõmmis

Järgmise aasta esimesel päeval saab hoo sisse kuuepäevane interdistsiplinaarne grupinäituse projekt «Uusaastalubadused», mis käsitleb selliseid uue aastaga kaasnevaid nähtusi nagu lubaduste andmine ja nende purunemine, üldine seisak ning lootus parenemisest aasta kõige pimedamal ajal. Näitus toimub vestlusrakenduses «Telegram» ning oma töid esitlevad kuus kunstnikku.

Aasta alguse üldinimlikku ja mängulist teemade assortiid asuvad vestlusrakenduses lahendama kuus kunstnikku erinevatest distsipliinidest. Seda juba nii olemasolevate kui ka spetsiaalselt näituse tarbeks loodavate teostega. Projektist võtavad osa ehtekunstnik Darja Popolitova, maalikunstnik Alexei Gordin, skulptor Siim Elmers, heli- ja visuaalkunstnik Martin Kirsiste ning etenduskunstnikud Elina Masing ja Liisbeth Horn. Igal päeval avaldab üks kunstnik enda teose, eksperimenteerides nii meediumi kui ka ajaga.

Vestlusrakenduse täit potentsiaali ära kasutades toetavad kunstiteoseid paralleelselt ka erinevad kirjutajad. Sinna hulka kuulub näituse jaoks spetsiaalselt kokku kutsutud kirjutamistiim, kes aitab siduda erinevaid ülesastumisi ning luua lisandväärtust ka näituse tekstides endis. Lisaks oodatakse tekstilist sekkumist ka vestlusruumiga liituva publiku poolt, võimaldades niiviisi luua kogukondlikku ja interaktiivset kunstikogemust.

Näitust kureerivad Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased, kes näitusepaiga anonüümsest olemusest lähtuvalt esiti ka ise varjatuks on otsustanud jääda. Näituseprojekt toimub ööpäevaringselt alates 1. jaanuarist 2022 ning päädib jõuluaja lõpuga, olles viimast päeva avatud 6. jaanuaril, kolmekuningapäeval. Vestlusrakenduse ligipääs ja täiendav info avalikustatakse peagi.

Darja Popolitova (s 1989) on ehtekunstnik, kes kasutab oma loomingus ehteid, digitaalseid tehnikaid ja videomeediumit. Popolitova teosed mängivad heas usus eneseabikultuuriga, heites samaaegselt nii nalja eneseabi stampide ja stereotüüpide üle, kui ka vaadeldes siira ja sooja huviga seda, miks, milleks ja kuidas me ekraani vahendatuse läbi endale turvatunnet leiame ja loome.

Alexei Gordin (s 1989) on peamiselt tuntud maalikunstnikuna, kuid tegeleb ka foto-, video- ja performance’i kunstiga. Gordini kunstipraktika põhiline huviobjekt on inimese absurdselt stereotüüpsed mõtte- ja käitumismustrid tänapäevases ühiskonnas.

Siim Elmers (s 1997) on skulptor, kes töötab erinevate materjalidega. Elmersi peamiseks aineseks on isiklikud tragöödiad, tunded ja maailmas ümberringi toimuv. Teoste keskseks osaks on soov mõista maailma ja nähtusi enda ümber ning jagada kogemusi.

Martin Kirsiste (s 1997), on Tallinnas tegev heli- ja visuaalkunstnik. Kirsiste loomingus põimuvad soolisus, ihad, kummalised tajud, kostümeeritud metamorfoosid ja inimkonna tumedamad pooled. Viimastel aastatel on Kirsiste üles astunud ka drag-artistina Ms. Elsa nime all.

Elina Masing (s 1998) on etenduskunstnik ja muusik. Masing on lõpetanud Tallinna balletikooli kui õppinud tantsukunsti Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Masing on lavalaudu valitsenud nii lavastajana («Fairy Tale Arch») kui etendajana («veenus.me»). Muusikuna on Masing tegutsenud nii bändides (5HORSES) kui sooloartistina (Valge Tüdruk).

Liisbeth Horn (s 1997) on etenduskunstnik ja lavastaja, lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias tantsukunsti. Lisaks erinevatel näitustel osalemisele on Liisbeth ennast tõestanud lavastajana («Tõde ja õigus»). Eelmisel aastal omistati talle professor Kalju Komissarovi nimeline Tartu Ülikooli stipendium.

Märksõnad
Tagasi üles