R, 7.10.2022

Endla Teater jagas kolleegipreemiaid

Kultuuritoimetus
Endla Teater jagas kolleegipreemiaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sten Karpov pälvis Pärnu linna 2021. aasta loomingupreemia suurepäraste teatrirollide eest. Stseen Endla lavastusest "Ma teenindasin Inglise kuningat". Pildil Fatme Helge Leevald ja Sten Karpov.
Sten Karpov pälvis Pärnu linna 2021. aasta loomingupreemia suurepäraste teatrirollide eest. Stseen Endla lavastusest "Ma teenindasin Inglise kuningat". Pildil Fatme Helge Leevald ja Sten Karpov. Foto: Gabriela Urm

23. detsembril anti Endla Teatris üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Fatme Helge Leevaldi rollide eest lavastustes: „Härra Huu“ (erinevad rollid), „Põrgupõhja uus Wanapagan“ (erinevad rollid) ja „Ma teenindasin Inglise kuningat“ (erinevad rollid).

Aasta meesnäitlejaks valiti Sten Karpov rollide eest: õpetaja suvelavastuses „Põrgupõhja uus Wanapagan“ ja Jan Dítě lavastuses „Ma teenindasin Inglise kuningat“.

Parimaks lavastajaks kuulutati Kaili Viidas, kes tõi lavale lastelavastuse „Üks rohutirts läks kõndima“ ja suvelavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“. Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“ ja surmtõsise komöödia „Arktilised mängud“ kunstnik.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid kostümeerija Kärt Altjõe. Aasta korraldajateks valiti võrdsete häältega trupijuht Aigi Veski ja turundusjuht Inger Lilles-Nestor ning aasta tegija tiitli ehk kolleeg, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud sai Aigi Veski. Parima teenindaja tiitel anti kassapidaja Siret Ruusile.

Kõige hõivatum meesnäitleja on Sander Rebane, kes andis aasta jooksul 86 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Fatme Helge Leevald, kes andis aasta jooksul 85 etendust.

Märksõnad
Tagasi üles