R, 7.10.2022

Tallinna Kammerorkestri aastalõpukontsertidel vahetuvad solistid

Kultuuritoimetus
Tallinna Kammerorkestri aastalõpukontsertidel vahetuvad solistid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna Kammerorkester
Tallinna Kammerorkester Foto: Rene Jakobson

Seoses Norras karmistunud liikumispiirangutega ei astu Tallinna Kammerorkestri aastalõpukontsertidel lavale viiuldaja ja fiidelimängija Ragnhild Hemsing. Tema asemel on publikul harukordne võimalus kuulda soleerimas vioolamängijat Laur Eensalu ja Euroopas elavat Eesti viiuldajat Kaija Lukast. Soovi korral ostetakse piletid tagasi.

Kaija Lukas
Kaija Lukas Foto: Erakogu

«Muidugi on ääretult kahju, et reisimisega seotud ebakindlus pole endiselt kuhugi kadunud. Samas on mul väga hea meel, et hetkel kodumaal viibiv Kaija Lukas oli valmis nii lühikese etteteatamisega orkestri ette astuma,» ütles kontserdi produtsent Tuuli Metsoja. 

Viiuldaja Kaija Lukas on lõpetanud magistriõpingud Londoni Guildhalli muusika- ja teatrikoolis ning täiendanud end Salzburgis Mozarteumi muusikakõrgkoolis ja Temple’i ülikoolis Philadelphias ning osalenud meistrikursustel ja festivalidel USAs, Prantsusmaal, Austrias ja Kreekas. Ta on ka aktiivne vioolamängija, esitades soolokontserte mõlemal instrumendil.

Laur Eensalu on õppinud viiulit ja vioolat Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Tiiu Peäske käe all, Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis Fabio Marano vioolaklassis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Viljar Kuuse ja Toomas Nestori juhendamisel. Aastast 2005 töötab Laur Tallinna Kammerorkestris, alates 2011 vioolarühma kontsertmeistrina.

Tallinna Kammerorkestri pidulik aastalõpukontsert toimub välja kuulutatud aegadel – 30. detsembril Jõhvi kontserdimajas, 31. detsembril kell 12 Vanemuise kontserdimajas ja kell 17 Estonia kontserdisaalis.

Kontsert «Põhjavalgus» toob kuulajani põhjamaadest inspireeritud tundelise muusikamaastiku. Kõlavad Griegi, Bartoki, Atterbergi, Nordgreni ja Elleri teosed.

Korraldajapoolsete muudatuste tõttu on Eesti Kontsert soovi korral valmis piletid kuni 15. jaanuarini tagasi ostma. Selleks tuleb saata e-pilet või paberpileti koopia/foto koos piletiomaniku ees- ja perekonnanime ning arveldusarve numbriga järgmistele e-posti aadressidele:

tagasiost@concert.ee (Estonia kontserdisaal)

pilet.vkm@concert.ee (Vanemuise kontserdimaja)

pilet.jkm@concert.ee (Jõhvi kontserdimaja)

Märksõnad
Tagasi üles