Jaan Elken vestleb Vano Allsaluga näitusel «Maailm peas»

Kultuuritoimetus
Copy
Vano Allsalu „Järgmisel päeval I“ (2021)
Vano Allsalu „Järgmisel päeval I“ (2021) Foto: Repro

Neljapäeval, 6. jaanuaril 2022 kell 17 vestleb maalikunstnik Vano Allsalu oma isikunäitusel «Maailm peas» Jaan Elkeniga oma loomingust, värvidest ja kujutamisest abstraktses kunstis ning praeguse maalikunsti ees seisvatest väljakutsetest.

Nii näitusele «Maailm peas» kui ka sellega kaasnevasse kataloogi valitud teosed on valminud viimase kümmekonna aasta jooksul ning kunstnik on jaganud need nelja alateema alla: «Motiiv. Ainsus», «Maal kui maastik», «Kaose kord» ja «Väljumine teemasse». Ehkki kõik maalid on äratuntavalt vanoallsalulikud – värviküllased ja maalilised abstraktsed taiesed –, märkab terane silm süvenedes erinevusi kompositsioonis: piiratud ja piiramata pinnad, silmapiir või selle puudumine, konkreetne fookus lõuendil või sellele kantud maalimaterjali ühtlane intensiivsus.

Allsalu loomingu teemadering ulatub loodusstiihiatest mütoloogiliste konstruktsioonideni ning meeleseisunditeni, puudutades seejuures nii intiimselt isiklikku kui tõlgendusi kultuurilisel ja sotsiaalsel väljal toimuvast. Kunstniku enese sõnul on tema jaoks olulised nähtava pildistruktuuri aluseks olevad mõttekoed, visuaalse ja verbaalse seosed, aga samuti tähenduse tekkimine abstraktse ja kujutava piirimail.

Vano Allsalu (s 1967) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali erialal aastal 1991, näitustel esineb aastast 1984. Eesti kunstnike liidu, maalikunstnike liidu ja Tartu kunstnike liidu liige on kunstnik aastast 1992. Vano Allsalu on töötanud maali õppetooli hoidjana Tartu Ülikoolis ja dotsendina EKAs, samuti õppejõuna Sally stuudios. Aastatel 2013–2019 oli ta Eesti kunstnike liidu president, käesoleval ajal asepresident.

Üritusele pääseb Tartu kunstimuuseumi näitusepiletiga ja saabudes tuleb esitada vaktsineerimispass või kehtiv Covid-19 haiguse läbipõdemise tõend. Pese ja desinfitseeri kindlasti käsi! Maski kandmine muuseumi ruumides on kohustuslik.

Näitus on avatud 30. jaanuarini 2022.

Tagasi üles