R, 7.10.2022

Aron Urb avab fotonäituse Peipsiäärsest Kolkjast

Kultuuritoimetus
Aron Urb avab fotonäituse Peipsiäärsest Kolkjast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis saab näha Aron Urbi fotonäitust «Tund Kolkjas».
Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis saab näha Aron Urbi fotonäitust «Tund Kolkjas». Foto: Aron Urb

Teisipäeval, 12. jaanuaril kell 17 avab Aron Urb Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis tunni aja jooksul ülesse võetud näituse «Tund Kolkjas», mis jääb avatuks kuni 27. veebruarini ning on külastajatele avatud iga ilmaga.

Näitus «Tund Kolkjas» on jäädvustatud 2021. aasta suvel, mil Urb külastas Peipsiäärset vanausuliste küla Kolkjat. Kõik näitusel eksponeeritud tööd on ühe tunni jooksul tabatud hetked kohalikust elust-olust. Urbi kaamera ette jäid külaelanikud oma igapäevaste tegevuste ja kohati ka võluvana näiva rutiini keskel. Näitus pakub ausat ja humoorikat sissevaadet 240 elanikuga väikeküla argipäeva.

«Peipsiäärne Kolkja pakub eestipärast eksootikat – iga õu, teelõik või inimkarakter võib olla fotograafile hea aines. Kartlik ent uudishimulik aknast piiluja, särasilmne tervitaja või süvenenud toimetajad – kõik need inimesed käisid minu elust läbi vaid hetkeks, kuid märkamise ja fotoaparaadi ühistööna said need momendid ajatuks ning seeläbi on nüüd igaühel võimalik neid kogeda,» räägib näitusest fotograaf Aron Urb.

Aron Urb on fotograafina tegutsenud alates 2006. aastast. Urb on jäädvustanud mitmeid suursündmusi nagu Viljandi pärimusmuusika festival, Pimedate Ööde filmifestival ja Tallinn Music Week. Lisaks kuuluvad tema portfooliosse kõrgetasemelised kohtumised ning riigipeade visiidid. Vabal ajal on Urbi kaamerasilm pööratud peamiselt olme- ja tänavafotograafiale. Viimasest on kannustatud ka näitus «Tund Kolkjas».

Märksõnad
Tagasi üles